Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Bardo zaprasza na Bike Maraton i Mistrzostwa Polski. Zapowiedź i trasa.

Bardo zaprasza na Bike Maraton i Mistrzostwa Polski. Zapowiedź i trasa.

Bardo w Bike Maratonie debiutuje, choć nie do końca – miasto i gmina Bardo to przecież partner ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, które (również w ramach Bike Maratonu), odbywały się w Srebrnej Górze. Teraz start i meta są właśnie w Bardzie, a kręta i wymagająca trasa wspina się wysoko nad przełom Nysy Kłodzkiej, gwarantując jedne z najpiękniejszych […]

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Największy polski cykl maratonów MTB wchodzi w decydującą fazę, powoli zbliżając się to tegorocznej mety w Sobótce. Za nami sporo tegorocznych maratonów i sporo kilometrów, ale pod koniec sezonu czeka na nas jeszcze najważniejszy dla wielu zawodników i zawodniczek wyścig – Mistrzostwa Polski XCM PZKol, połączone z Mistrzostwami Polski Amatorów. Zawody odbędą się 10 wrześnie w Bardzie – wrotach prowadzących do Kotliny Kłodzkiej. Będzie to już dziewiąta edycja Bike Maratonu w tym roku.

Bardo w Bike Maratonie debiutuje, choć nie do końca – miasto i gmina Bardo to przecież partner ubiegłorocznych Mistrzostw Polski, które (również w ramach Bike Maratonu), odbywały się w Srebrnej Górze. Teraz start i meta są właśnie w Bardzie, a kręta i wymagająca trasa wspina się wysoko nad przełom Nysy Kłodzkiej, gwarantując jedne z najpiękniejszych krajobrazów i widoków w sezonie. Trasa ta jest kolejną nowością na mapie Bike Maratonu.

Na dystansie GIGA (88 km + 2430 m w pionie) o medale Mistrzostw Polski powalczą zawodnicy i zawodniczki elity PZKol. Wyścig odbędzie się na jednej rundzie. Start o 10:30. Na tym dystansie walczyć też będą kategorie U23, Masters oraz Cyklosport.

Jeśli chodzi o zawodniczki i zawodników z licencjami kategorii Junior, oni ścigać się będą w Mistrzostwach Polski na dystansie MEGA (56 km, przewyższenie 1520 m). Start o 11:00.

Mamy też w Bardzie Mistrzostwa Polski Amatorów (zawodnicy bez licencji zawodniczych). Ci również zmierzą się z najdłuższym dystansem Bike Maratonu w Bardzie i ruszą na dystans GIGA.

Bike Maraton to zawsze cztery dystanse, więc 10 września toczyć się będzie również rywalizacja na dystansach CLASSIC (34 km, 850 m przewyższeń) oraz FUN (16 km, 540 m w pionie). Jest to o tyle istotne, że Bike Maraton zbliża się już do finału i okazji do zbierania kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej będzie coraz mniej. Po Mistrzostwach Polski w Bardzie jeszcze tylko start w Świeradowie – Zdroju i finał w Sobótce.

Baza bardzkiego Bike Maratonu znajdować się będzie na ulicy Polnej, na terenach kompleksu sportowego. Biuro Zawodów zaprasza już w piątek, w godzinach 17:00 – 20:00.

Rejestracja online do cyklu Bike Maraton trwa w najlepsze – https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski XCM PZKol, zasad udziału, lokalizacji i dojazdu można znaleźć tu: https://bikemaraton.com.pl/bardo-mp/mistrzostwa-polski-w-maratonie-mtb-bardo-2022/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.