Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Czy wiesz, ile kosztują przerzutki do roweru? Sprawdźmy ceny także dla pedałów i błotników

Czy wiesz, ile kosztują przerzutki do roweru? Sprawdźmy ceny także dla pedałów i błotników

Każdy miłośnik dwóch kółek doskonale wie, że rower to nie tylko rama i siodełko. Mówiąc o częściach rowerowych, często myślimy o przerzutkach, pedałach czy błotnikach, które są nieodłącznym elementem naszego...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Każdy miłośnik dwóch kółek doskonale wie, że rower to nie tylko rama i siodełko. Mówiąc o częściach rowerowych, często myślimy o przerzutkach, pedałach czy błotnikach, które są nieodłącznym elementem naszego jednośladu. Bez przerzutek trudno wyobrazić sobie efektywną jazdę po wzgórzach, pedały to podstawa napędu, a błotniki? Nawet jeśli nie zawsze są nam potrzebne, to w deszczowe dni doceniamy ich obecność. Więcej niż raz zdazzyło się nam też zastanawiać, ile kosztują te elementy? Czy założenie nowych przerzutek to duży wydatek? Ile mogą kosztować pedały do roweru czy błotniki? Przyjrzyjmy się tym kwestiom dokładnie.

Jakie przerzutki do roweru wybrać i ile kosztują?

Jeżeli jesteś zapalonym rowerzystą, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że sprawnie działające przerzutki to klucz do komfortowej i efektywnej jazdy. Zarówno ich konstrukcja, jak i cena, różnią się w zależności od modelu, a umiejętność zrozumienia tych różnic jest niezbędna przy planowaniu zakupu lub modernizacji sprzętu.

Różnorodność cen przerzutek rowerowych

Jak pewnie zauważyłeś, średnia cena przerzutek rowerowych może znacznie oscylować. Najprostsze modele możemy nabyć już za 17,50 zł, a za najbardziej zaawansowane przekonanie technologiczne zapłacimy nawet 7849,00 zł.

Przykładem są przerzutki marki Shimano, które cieszą się szczególną popularnością wśród użytkowników. Model Shimano Tourney Rd-Ty300 dostępny jest w niższej półce cenowej i kosztuje około 45,00 zł, natomiast za bardziej zaawansowane modele, jak choćby Shimano Xt Rd-M8100, zapłacisz od 299,00 zł wzwyż.

Przemyślany wybór przerzutki do roweru

Wybór odpowiedniej przerzutki jest zależny od kilku czynników: typu roweru (miejski, szosowy, MTB), częstotliwości użytkowania i oczywiście dostępnego budżetu. Przy tym warto pamiętać, że montaż przerzutki to koszt dodatkowy, który może wahać się od 50 zł do kilkuset, w zależności od serwisu, regionu i stopnia zaawansowania regulacji i instalacji.

Inne elementy roweru: pedały i błotniki

Przy planowaniu modernizacji roweru warto zwrócić uwagę również na inne elementy, takie jak pedały czy błotniki. Odpowiednio dobrane mogą znacznie podnieść komfort jazdy.

Cena pedałów do roweru

Ceny pedałów rowerowych mogą znacznie różnić się w zależności od ich modelu i przeznaczenia. Proste pedały platformowe są dostępne już od 20 zł, natomiast za zaawansowane, automatyczne pedały dla kolarzy górskich, trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych.

Korzyści z posiadania błotników w rowerze

Błotniki to element, który może zdawać się nieistotny, jednak mają one fundamentalne znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Chronią rowerzystę i jego sprzęt przed błotem, wodą czy kamieniami. Koszt błotników waha się od 15 zł za najprostsze modele, do około 200 zł za bardziej zaawansowane systemy z kompatybilnością z różnymi typami rowerów.

  • Szacowany koszt błotników: od 15 zł do 200 zł
  • Szacowany koszt pedałów: od 20 zł do kilkuset zł

Podsumowanie

Decydując się na zakup przerzutek, pedałów czy błotników do roweru, pamiętaj, aby zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale także na jakość i kompatybilność z Twoim sprzętem. Przerzutki dające się regulować zapewniają lepszą kontrolę i efektywność jazdy, co jest szczególnie ważne, jeżeli jeżdzisz w trudnym terenie. Dowiedz się jakie są różnice między modelami, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków i lepiej zaplanować budżet.

A zatem, analizując te wszystkie aspekty i dopasowując wybór części rowerowych do Twoich osobistych potrzeb, zyskasz nie tylko na wygodzie, ale także na bezpieczeństwie podczas kolejnych rowerowych wypadów.

Podsumowanie kosztów:

  • Cena przerzutki do roweru: od 17,50 zł do 7849,00 zł
  • Cena założenia przerzutek do roweru: od 50 zł do kilkuset złotych
  • Cena pedałów do roweru: od 20 zł do kilkuset złotych
  • Cena błotników do roweru: od 15 zł do 200 zł

Wybierając części rowerowe, pamiętaj o kompatybilności z Twoim sprzętem, jakości i typie modelu. Dobrze zadbane elementy takie jak przerzutki, pedały czy błotniki podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.