Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Druga odsłona ŻTC BIKE RACE 2023 za nami!

Druga odsłona ŻTC BIKE RACE 2023 za nami!

Za nami drugi etap zmagań kolarskiego cyklu ŻTC BIKE RACE 2023. Na starcie rywalizacji w Grójcu stanęło niemal 200 zawodników.
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Za nami drugi etap zmagań kolarskiego cyklu ŻTC BIKE RACE 2023. Na starcie rywalizacji w Grójcu stanęło niemal 200 zawodników.

Zawodnicy rywalizowali na trasie poprowadzonej na 18 kilometrowej rundzie drogami technicznymi wzdłuż trasy S7. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie miały do przejechania 88,5 km, zaś najstarsze 34,5 km. – Runda w Grójcu jest dość trudna technicznie, dodatkowo wiejący wiatr nie ułatwia jazdy, a tego w niedzielę nie brakowało – przyznaje Wojciech Pawelec, dyrektor cyklu ŻTC BIKE RACE.

W kategoriach jadących najdłuższy dystans, a zatem M20 triumfował Mikołaj Gutek z Lublina, reprezentujący MAYDAY TEAM, w M30 zwyciężył Jarosław Górecki z Warszawy (PRO4FUN), zaś w kategorii RED (zawodników starszych, jadących pełny dystans) – Sylwester Matusiak z Radzymina (Michelin Team). Wśród pań najszybsza była Magdalena Kizerwetter-Świda (JB Rowery).

Podczas kolarskiej rywalizacji zaplanowano także zmagania dla dzieci, które zmierzyły się w wyścigu Slow Cycling, czyli kto wolniej? Wspólną zabawę umiliła również animacja sportowa przeprowadzona przez firmę KUKIEŁKA. Swoje stoisko i dodatkowe atrakcje zapewniła też Komenda Powiatowa Policji.

– Emocjonująca rywalizacja w Grójcu za nami. Dobra frekwencja, mimo kapryśnej pogody i w wielu grupach zacięte zmagania do samej „kreski”, tak w skrócie można podsumować drugi etap cyklu. To jednak już historia. 21 maja zapraszamy do Garwolina na trzecią odsłonę cyklu – kończy Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.