Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Fundacja Oddaj Rower rusza z kolejną akcją!

Fundacja Oddaj Rower rusza z kolejną akcją!

Fundacja Oddaj Rower już kolejny rok rusza z akcją zbierania starych i niepotrzebnych rowerów od ludzi dobrej woli, naprawienia ich i podarowania w Święta Bożego Narodzenia potrzebującym dzieciom z domów...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Fundacja Oddaj Rower już kolejny rok rusza z akcją zbierania starych i niepotrzebnych rowerów od ludzi dobrej woli, naprawienia ich i podarowania w Święta Bożego Narodzenia potrzebującym dzieciom z domów dziecka.
To już 5 edycja gdzie w Białymstoku i innych miastach Polski (m.in. Warszawa. Łódź, Gdańsk, Olsztyn, Lublin, Bydgoszcz) pomagamy dzieciakom spełniać marzenia o ich własnym rowerze.

Tuż obok nas jest wciąż tak wiele osób, dla których “zwykły” rower jest niedostępnym luksusem. Jest czymś, o czym marzą. Trudno nam się z tym pogodzić… A my lubimy spełniać marzenia 🙂

Kochamy rowery. To nasze życie. Dlatego postanowiliśmy połączyć pasję do dwóch kółek z ogromną potrzebą bezinteresownego dzielenia się dobrem, które każdego dnia otrzymujemy od losu.

W 2017 roku wpadliśmy na pomysł, aby remontować zdezelowane rowery i tak gruntownie odnowione jednoślady oddawać w ręce tych, którzy ich potrzebują.

Oddaj rower początkowo funkcjonowało jako spontaniczna akcja, która wypłynęła wprost z naszych serc. Wiedzieliśmy, że chcemy to zrobić, wiedzieliśmy, że potrzeby wokół nas są przeogromne, ale nie wiedzieliśmy, że nasza idea spotka się z tak cudowną reakcją!

Kompletne wariactwo, na które porwaliśmy się przed kilkoma laty spotkało się z niesamowitą energią i pozytywnym odbiorem zarówno środowiska rowerowego, w którym od lat funkcjonujemy, jak i potencjalnych partnerów. W efekcie postanowiliśmy powołać Fundację, której rolą jest koordynowanie wszystkich prac. Pozyskujemy partnerów do współpracy – serwisy rowerowe, szukamy sponsorów i prowadzimy zbiórkę pieniędzy, dzięki którym możemy kupować części i remontować rowery, nawiązujemy kontakty z potrzebującymi, planujemy i nadzorujemy przebieg akcji – zbiórkę rowerów, zlecenie ich napraw a następnie przekazanie wyremontowanych jednośladów tuż przed Bożym Narodzeniem.

W tym roku mamy plan zebrać i naprawić ponad 500 rowerów!

Potrzebujemy zebrać na to ok. 50-60 tys. zł. Pieniądze, które zbieramy zostaną przeznaczone tylko na zakup części (m.in. opony, hamulce, łańcuchy, pedały) do naprawy rowerów. Czas pracy każdego serwisu jest wkładem własnym w działalność fundacji – wszystko dla dzieciaków!

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/rower-giant-anthem-advanced-pro-29-lion-paez-ltd-11199607248

Link do strony Fundacji: https://oddajrower.pl/

Link do FB Fundacji: https://www.facebook.com/FundacjaOddajRower/

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/yr8bbh

Link do filmu jak powstał rower na aukcję: https://www.youtube.com/watch?v=Z25c_Me-ayQ

Fundacja Oddaj Rower

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.