Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

International Tour of Rhodes. Alan Banaszek o włos od zwycięstwa

Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski) zajął 2. miejsce na drugim etapie International Tour of Rhodes. Tym samym 22-latek wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Tym razem do pokonania było 156,1-kilometra po pagórkowatej trasie. Przez cały etap można było zaobserwować próby odjazdów. Aktywni byli kolarze Mazowsze Serce Polski, którzy pilnowali ucieczek. Najpierw czujny był Jakub Kaczmarek, a następnie przez długi okres z przodu kręcił Emanuel Piaskowy.

Pomimo szybkiego tempa etap zakończył się sprintem z peletonu. Mazowsze Serce Polski grało na Alana Banaszka. 22-latek rywalizację przegrał jedynie z Norwegiem Erlendem Blikrą (Uno-X Norwegian Development Team), który w ubiegłym roku zdominował rywalizację w Dookoła Mazowsza wygrywając trzy etapy.

Alan Banaszek aktualnie zajmuje 2. pozycję w klasyfikacji generalnej i traci 10 sekund do Norwega Sørena Wærenskjolda. Jeśli wygra kolejny etap, a Norweg nie zajmie miejsce na podium, to wyścig może paść jego łupem.