Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jak dobrze dobrać rower do wzrostu? Poradnik dla osób o wzroście 116, 122, 128, 134, 145 oraz 185 cm

Jak dobrze dobrać rower do wzrostu? Poradnik dla osób o wzroście 116, 122, 128, 134, 145 oraz 185 cm

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jaki rower będzie dla Was idealny? Wybór odpowiedniego roweru dla siebie nie jest prostą sprawą, zwłaszcza gdy musimy uwzględnić tak ważny czynnik, jak nasz wzrost. Podczas...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jaki rower będzie dla Was idealny? Wybór odpowiedniego roweru dla siebie nie jest prostą sprawą, zwłaszcza gdy musimy uwzględnić tak ważny czynnik, jak nasz wzrost. Podczas wyboru tego dwukołowego środka transportu, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich parametrów, które pomogą nam cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą. Artykuł, który przed Wami, jest poradnikiem skierowanym do osób o wzroście 116, 122, 128, 134, 145 oraz 185 cm, który pomoże Wam w doborze idealnego roweru.

Dobór roweru na wzrost 116 cm

W przypadku wzrostu 116 cm, z pewnością najlepszym wyborem będzie rower dziecięcy o wielkości koła 16 – 18 cali. Jest to rozmiar idealny dla małych adeptów jazdy na rowerze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. Pamiętaj jednak, aby kierownica była ustawiona tak, aby dziecko mogło swobodnie jechać prosto, nie musząc się za bardzo schylać.

Kalkulator doboru roweru w zależności od wzrostu
Rower na wzrost 122 i 128 cm

Jeżeli twoje dziecko ma wzrost 122 lub 128 cm, powinieneś zwrócić uwagę na rowery z kołami o średnicy 20 cali. To świetna opcja dla dzieci, które już pewnie czują się na rowerze, ale nadal potrzebują niewielkiego modelu dopasowanego do ich wzrostu. W tym przypadku ważne jest również, aby rower posiadał regulowaną wysokość siodełka, co pozwoli na dostosowanie go do rosnącego malucha.

Jaki rower na wzrost 134 cm?

Dzieci o wzroście 134 cm powinny już zacząć korzystać z nieco większych rowerów. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie sprzęt z kołami o średnicy 24 cale. Świetne rowery dla dzieci o tym wzroście to na przykład popularne modele marki Kross czy też BMX. Pamiętaj jednak, aby kierownica była odpowiednio dostosowana do wzrostu dziecka!

Rower do wzrostu 145 cm

Dla osób o wzroście 145 cm będziemy już potrzebować roweru z kołami o średnicy 26 cali. Oznacza to już prawie dorosły wzrost, więc rower również będzie musiał być odpowiednio dobrany. Dobrymi opcjami będą może modele Mountain Bike czy też trekkingowe – wszystko zależy od preferencji osoby, która będzie z nich korzystać!

A jaki rower na wzrost 185 cm?

Na koniec, osoby o wzroście 185 cm powinny zdecydować się na rower z kołami o średnicy 29 cali. Jest to najbardziej komfortowa opcja dla wysokich osób, która zapewni stabilną, płynną jazdę i głęboki komfort. W tym przypadku możemy polecić sprawdzone marki takie jak Scott, Merida czy Specialized.

Podsumowanie

Jak widzicie, dobranie odpowiedniego roweru do wzrostu jest kluczowe dla komfortowej i bezpiecznej jazdy. Miejmy nadzieję, że nasz poradnik pomoże Wam w tym! Pamiętajcie – jakiekolwiek będą wasze preferencje, ważne jest przede wszystkim aby rower był dobrze dopasowany do użytkownika. Wymiar roweru powinien być taki, aby jazda była jak najmniej męcząca i jak najbardziej bezpieczna.

Podsumowanie: Dla dzieci o wzroście 116 cm idealny będzie rower z kołami o wielkości 16 – 18 cali. Jeżeli twoje dziecko ma wzrost 122 lub 128 cm, powinieneś zwrócić uwagę na rowery z kołami o średnicy 20 cali. Dzieci o wzroście 134 cm powinny już korzystać z rowerów z kołami o średnicy 24 cale. Dla osób o wzroście 145 cm potrzebny będzie rower z kołami o średnicy 26 cali. Natomiast, osoby o wzroście 185 cm powinny wybierać rowery z kołami o średnicy 29 cali.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.