Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jakie są ceny liczników do roweru? Poradnik dla kolarzy

Jakie są ceny liczników do roweru? Poradnik dla kolarzy

Czy jesteś pasjonatem jazdy na rowerze, który chce śledzić swoje postępy na jednośladzie? Zakup licznika rowerowego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ale ile wyniesie Cię taki wydatek? Czy odpowiednia...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Czy jesteś pasjonatem jazdy na rowerze, który chce śledzić swoje postępy na jednośladzie? Zakup licznika rowerowego może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ale ile wyniesie Cię taki wydatek? Czy odpowiednia jest dla Ciebie opcja budżetowa, czy warto zainwestować w model wyższej klasy? Poniższy artykuł przedstawi Ci orientacyjne ceny liczników do roweru. Czytaj dalej i dowiedz się, jak dużo musisz zaplanować, by móc śledzić swoje kolarskie osiągnięcia.
Bicycle accessories

Zakres cenowy liczników do rowerów

Cena licznika do roweru może znacznie różnić się w zależności od modelu i posiadanych przez niego funkcji. Przyjrzyjmy się zatem różnym kategoriom cenowym, jakimi charakteryzuje się rynek liczników rowerowych.

Najtańsze Liczniki Rowerowe

Najprostsze liczniki rowerowe, zapewniają podstawowe funkcje takie jak pomiar prędkości, dystansu czy czasu jazdy.

Ceny tych urządzeń zaczynają się już od około 29 zł i mogą być atrakcyjne dla początkujących kolarzy lub osób, które wymagają tylko podstawowych informacji o swojej trasie.

Przykładowy model w tej klasie cenowej to Kross Krc 208, dostępny w cenie od 129 zł.

Liczniki Rowerowe Średniej Klasy

Średniej klasy liczniki rowerowe posiadają więcej funkcji, do których zalicza się pomiar kadencji, tętna czy termometr.

Ceny tych urządzeń zwykle mieszczą się w zakresie od 200 zł do 700 zł. Są więc idealne dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą dokładniej monitorować swoją aktywność.

W tej kategorii warto zwrócić uwagę na Sigma Sport Bc 9.16 ATS kabellos, dostępny już od 199 zł.

Liczniki Rowerowe Wysokiej Klasy

Wysokiej klasy liczniki rowerowe oferują zaawansowane funkcje, takie jak GPS, nawigacja czy łączność z aplikacjami i czujnikami zewnętrznymi.

Ceny tych zaawansowanych urządzeń zaczynają się od około 735 zł i mogą osiągać nawet 2149 zł.

Jednym z przykładów takiego urządzenia jest Garmin Edge 530, dostępny w cenie zaczynającej się od 1499 zł.

Czynniki wpływające na cenę licznika rowerowego

Aby w pełni zrozumieć, dlaczego ceny liczników do rowerów bywają tak różne, warto zapoznać się z kryteriami, które wpływają na ich koszt:

Funkcje i Technologia

Bogactwo proponowanych funkcji zdecydowanie wpływa na cenę licznika. Im więcej zaawansowanych opcji oferuje urządzenie, tym wyższa jest jego cena.

Łączność

Bezprzewodowe modele liczników z reguły kosztują więcej niż ich przewodowi odpowiednicy, jednak zapewniają użytkownikowi wyższy komfort.

Marka i Jakość wykonania

Renomowane marki mogą proponować swoje liczniki w wyższej cenie, jednak zazwyczaj jest to związane z gwarancją lepszej jakości, dokładności pomiarów czy większym stopniem trwałości urządzenia.

Wybór odpowiedniego modelu

Dobór licznika powinien być przede wszystkim zgodny z naszymi oczekiwaniami:

Dla rekreacyjnych kolarzy: wystarczy prosty i tani licznik, podający najważniejsze informacje na temat trasy.
Dla zaawansowanych i półprofesjonalnych kolarzy: zalecane są modele średniej lub wysokiej klasy, oferujące dodatkowe funkcje, takie jak pomiary kadencji czy możliwość połączenia z czujnikami tętna.
Dla profesjonalistów: najbardziej odpowiednie będą najbardziej zaawansowane liczniki z GPS i możliwością synchronizacji z aplikacjami treningowymi.

Oto przykładowe modele i ich ceny:

– Kross Krc 208: od 129 zł
– Sigma Sport Bc 9.16 ATS: od 199 zł
– Garmin Edge 530: od 1499 zł
– Garmin Edge Explore: od 735 zł

Mam nadzieję, że ten przewodnik pozwolił ci lepiej zrozumieć, jakie są ceny liczników do roweru i odpowiednio dobrać model do swoich wymagań.
Bicycle accessories Podsumowując, wybór idealnego licznika rowerowego zależy od indywidualnych oczekiwań i potrzeb kolarza. Ceny różnią się w zależności od zakresu funkcji, technologii, marki i jakości wykonania urządzenia. Najprostsze modele dostępne są już od 29 zł, oferując podstawowe funkcje jak pomiar prędkości czy dystansu. Z kolei zaawansowane liczniki z funkcją GPS, nawigacją i łącznością z aplikacjami mogą kosztować nawet 2149 zł.

Jeżeli jesteś na etapie rozważania jakiego roweru potrzebujesz, być może zainteresuje Cię porównanie między rowerem crossowym a górskim dostępne na naszym portalu.

Doborowi odpowiednich akcesoriów, jak np. licznik, powinna towarzyszyć prawidłowa konserwacja sprzętu. Inwestując w licznik rowerowy, na pewno przyda Ci się nasz praktyczny poradnik o konserwacji roweru i łańcucha rowerowego.

Jeżeli posiadasz już rower, ale planujesz jego modyfikację, to sprawdź nasz przewodnik – jak wybrać odpowiedni osprzęt do roweru. A jeżeli twoje zainteresowanie budzi kolarstwo szosowe, to polecamy artykuł o doborze roweru szosowego oraz kasku.

Niezależnie od doświadczenia, rodzaju uprawianego kolarstwa, na naszym portalu rowerzysta znajdzie mnóstwo praktycznych wskazówek i porad. Zachęcamy do śledzenia naszych publikacji!

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.