Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Kolarska marka Decathlonu partnerem COFIDIS Cycling Team

Kolarska marka Decathlonu partnerem COFIDIS Cycling Team

Van Rysel, marka własna Decathlonu, specjalizująca się w sprzęcie oraz akcesoriach do kolarstwa szosowego, została partnerem francuskiej drużyny kolarskiej COFIDIS. Przez najbliższe dwa sezony Van Rysel dostarczać będzie kolarzom stroje...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Van Rysel, marka własna Decathlonu, specjalizująca się w sprzęcie oraz akcesoriach do kolarstwa szosowego, została partnerem francuskiej drużyny kolarskiej COFIDIS. Przez najbliższe dwa sezony Van Rysel dostarczać będzie kolarzom stroje startowe i treningowe.

Van Rysel to marka stworzona przez Decathlon z myślą o kolarstwie szosowym. Powstała w 2019 roku w Lille, do czego nawiązuje sama nazwa (w języku flamandzkim Van Rysel oznacza właśnie „z Lille”). Biura projektowe marki oraz część produkcyjna zlokalizowane są w sercu Flandrii, która znana jest z wiosennych wyścigów z kalendarza UCI World Tour, takich jak Paris – Roubaix czy Tour of Flanders. W skład tego niezwykle prestiżowego cyklu wchodzą także m.in. Tour de France, Giro d’Italia oraz Tour de Pologne. Marka Van Rysel od początku istnienia bardzo mocno związana jest ze światem kolarstwa, a w proces tworzenia i testowania produktów zaangażowani są profesjonalni kolarze.

Od 2022 roku Van Rysel wraca do UCI World Tour, dzięki partnerstwu z francuską drużyną kolarską COFIDIS. Współpraca ta pozwoli marce na dalszy rozwój oferty dedykowanej amatorom kolarstwa. Prace nad strojami dla zawodników COFIDIS trwały przez ostatnie pół roku. Dzięki możliwości korzystania z doświadczeń jednej z najlepszych kolarskich drużyn świata UCI World Teams, marka zyska cenną wiedzę, która będzie podstawą do udoskonalania produktów tworzonych dla klientów Decathlon.

Odczuwamy wielką dumę ze względu na partnerstwo z zespołem COFIDIS, ugruntowujące pozycję marki Van Rysel w świecie kolarstwa na najwyższym poziomie – mówi Nicolas Pierron, lider projektu w marce Van Rysel. – Naszym celem jest budowa prężnie działającego projektu, który umożliwi zespołowi COFIDIS i jego zawodnikom korzystanie z najnowocześniejszych produktów. Współpraca ta to także możliwość dalszego udoskonalania naszych sprzętów, tak aby klienci Van Rysel mogli cieszyć się produktami kolarskimi najwyższej jakości – dodaje Pierron.

Rowery, odzież oraz akcesoria Van Rysel dostępne są w sklepach Decathlon i na decathlon.pl.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.