Indywidualna rywalizacja korespondencyjna na dystansie maratonu. Jak to widzimy? Dzisiaj prawie każdy posiada, lub ma możliwość skorzystania z smartfona, gdzie jest wpisana aplikacja GPS. My wytyczamy i przygotowujemy leśną, górską trasę rowerową, nagrywamy jej ślad i przekazujemy chętnemu uczestnikowi. Do śladu dołączamy mapę i dokładny opis trasy, oraz miejsca startu/mety. Po przejechaniu trasy każdy uczestnik otrzyma pamiątkową statuetkę, upamiętniającą to wyjątkowe wydarzenie. Trasa będzie także lekko oznaczona w sposób naturalny. Sposób oznaczenia będzie przekazany w opisie trasy. By dać możliwość rywalizacji zawodnikom o różnych preferencjach czasowych jazdy, będą wytyczone trasy o dwóch długościach. Trasa krótka to 20/30km, trasa długa to 45/55km. Dzięki temu że nie będzie potrzeby organizacji startu tak by rozciągnąć peleton, odpadają nam konieczność startu po drogach asfaltowych itp. Tak że trasy, to praktycznie, od startu do mety, tylko teren czyli leśne i czasami polne dukty i ścieżki.
Zawodnik pokonuje tą trasę nagrywając swój własny ślad. Przesyła surowy ślad do organizatora (bez jakiejkolwiek ingerencji w jego treść). Jako że nagrywając przebytą trasę nagrywamy także czas jej pokonania, mamy pełną podstawę do wyłonienia zawodnika który tę trasę pokona najszybciej. Czas na pokonanie każdej trasy od momentu jej otwarcia, to 50 dni (7 tygodni + niedziela) . Można będzie to zrobić z marszu. Można także przyjechać wcześniej, zapoznać się z trasą i przejechać ją gdy będziemy już znali jej przebieg.
Zaczynamy już w najbliższy weekend – sobota 9 maja w Morawicy. Kolejne miejscówki to: Daleszyce, Kielce, Zagnańsk, Sobków i finał Bodzentyn. To plany na już. Jeżeli czas pozwoli wytyczymy jeszcze trasę po paśmie „Jeleniowskim” . Najwyższe dostępne rowerzystom i najbardziej extremalne tereny Gór Świętokrzyskich.
Dokładny regulamin, kalendarz i opis zawodów na www.mtbcross.pl
Bogdan Maziejuk „BIG MAZI”