Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie. Relacja i wyniki.

LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie. Relacja i wyniki.

Gmina Perlejewo nad Bugiem. To był najdłuższy etap w tegorocznym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanym przez Grzegorza Wajsa. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ze Smakami Podlasia i w przepięknym...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Gmina Perlejewo nad Bugiem. To był najdłuższy etap w tegorocznym cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanym przez Grzegorza Wajsa. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku, ze Smakami Podlasia i w przepięknym nadbużańskim klimacie. Rywalizacja w Perlejewie była też niezwykłym sprawdzianem kolarskich charakterów. Amatorzy na rowerach górskich zmierzyli się nie tylko z wymagającą i długą trasą, ale także z żarem lejącym się z nieba. Jak na długi weekend i dość trudne warunki do ścigania, to frekwencja robi wrażenie. Na starcie przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym we wsi Granne nad Bugiem stawiło się 250 miłośników dwóch kółek.

– Kolarze to wyjątkowi twardziele – mówił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Kolejny raz udowodnili, że nawet najtrudniejsze przeszkody pogodowe nie są w stanie ich zatrzymać. Każdy kto wystartował w Perlejewie i dojechał do mety może czuć się prawdziwym zwycięzcą.

Na dystansie MAX (70 km) wygrał Adam Nojszewski (Rosti MTB Team), przed Dariuszem Wechmanem (Opalenicki Klub Kolarski OKK Łyda) i Piotrem Marcelewiczem (Marceli Team), a wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team).

Trasę MINI (32 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team), finiszując przed Filipem Hołtynem (Marki), a trzeci był Tomasz Iwański (Rafbike Cycling Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Barbara Marcelewicz (Marceli Team), przed Kornelią Obrazińską (Travelo MTB Team) i Pauliną Hryszko (Dabarti Cycling Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Wygrał Tymoteusz Dudkowski (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Marcelem Obrazińskim (Travelo MTB Team) i Stanisławem Wierzbickim (Mikołajki), a w gronie dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin), przed Zuzanną Błazucką (CNC Blaze Technology) i Sandrą Nygą (Serock). Swoje wyścigi Mini Cross miały też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed Stajnią Rowerową Team i Wodociągami Warszawskimi, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Kamyk Radzymin MTB Team, przed Stajnią Rowerową Team i Damovo Bike Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM zwyciężył UKK Huragan Wołomin, przed Kamyk Radzymin MTB Team i Warszawskim Klubem Kolarskim, a punktację rodzinną wygrali Dudkowscy, przed Kado i Bolkami.

Jedyny etap poza Mazowszem w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon przyciągnął też miłośników „Smaków Podlasia”. I było warto, bo na stołach w kolarskim miasteczku pojawiły się regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Perlejewo.

– Bardzo dziękujemy za wizytę w Perlejewie – podkreślił Grzegorz Wajs. – Gościnność i serdeczność mieszkańców Podlasia jest wyjątkowa. A Smaki Podlasia? Stoły uginały się od przepysznych potraw i oryginalnych wyrobów. To był piękny weekend, bo dzień wcześniej wspólnie z Wójtem Perlejewa Jakubem Krzysztofem Wierzbickim zorganizowaliśmy pierwszy Rodzinny Piknik Rowerowy w Gminie Perlejewo. Dziękujemy!

LOTTO Poland Bike Marathon w Perlejewie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Gminy Perlejewo i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Marszałek Województwa Podlaskiego, Wojewoda Podlaski i Wójt Gminy Perlejewo.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon wraca na Mazowsze, ale pozostaje nad Bugiem. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 26 czerwca w Wyszkowie. To będzie ostatni etap przed długą wakacyjną przerwą. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.