Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Mistrzostw Świata MTB w Albstadt nie będzie

Mistrzostw Świata MTB w Albstadt nie będzie

Mistrzostwa Świata MTB w roku 2020, które miały odbyć się w Albstadt nie dojdą do skutku. To oficjalna decyzja, a Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zastanawiać będzie się teraz nad nową...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Mistrzostwa Świata MTB w roku 2020, które miały odbyć się w Albstadt nie dojdą do skutku. To oficjalna decyzja, a Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zastanawiać będzie się teraz nad nową datą dla tej imprezy. Poszukiwany jest również nowy gospodarz.

Na początku Mistrzostwa Świata MTB miały odbyć się w dniach 25-28 czerwca, jednak zostały przełożone na późniejszy termin, w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. Teraz organizatorzy światowego czempionatu poinformowali, iż impreza nie będzie mogła odbyć się w Albstadt nawet jesienią. UCI szuka nowych rozwiązań, dzięki czemu Mistrzostwa Świata można byłoby rozegrać jeszcze w roku 2020, ale jest to coraz mniej prawdopodobne.

Najwięcej przemawia za tym, iż następna edycja światowego czempionatu w kolarstwie górskim zostanie rozegrana w roku 2021, jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Ostateczne decyzje w tej sprawie dopiero przed nami.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.