Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Mistrzowie rodzą się wszędzie – PZU partnerem strategicznym Ludowych Zespołów Sportowych

Mistrzowie rodzą się wszędzie – PZU partnerem strategicznym Ludowych Zespołów Sportowych

Największy polski ubezpieczyciel rozpoczął współpracę z Krajowym Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych. PZU, jako partner strategiczny, wspiera organizację wydarzeń lokalnych, centralnych i ogólnopolskich oraz inne inicjatywy sportowe, mające na celu upowszechnianie...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Największy polski ubezpieczyciel rozpoczął współpracę z Krajowym Zrzeszeniem Ludowych Zespołów Sportowych. PZU, jako partner strategiczny, wspiera organizację wydarzeń lokalnych, centralnych i ogólnopolskich oraz inne inicjatywy sportowe, mające na celu upowszechnianie aktywności fizycznej. Dzięki wsparciu finansowemu PZU, lokalne organizacje sportowe mogą się rozwijać, co wpływa na wyrównanie szans w dostępie do sportu również w małych miejscowościach.

Ogłoszenie współpracy PZU i LZS miało miejsce podczas odbywającego się na PGE Narodowym Kongresu Sportu Wiejskiego. W wydarzeniu uczestniczył wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Spółki Skarbu Państwa od dawna pokazują, jak ważny jest dla nich zrównoważony rozwój. Dzięki zaangażowaniu największych spółek Polacy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają, mogą tak samo żyć i się rozwijać – mówi wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. – Potwierdzeniem tego jest rozpoczynająca się współpraca PZU z Ludowymi Zespołami Sportowymi. Partnerstwo strategiczne wesprze rozwój lokalnych organizacji oraz inicjatyw sportowych na terenie całej Polski. Cieszę się, że zarząd PZU dostrzegł potencjał, jaki drzemie w Ludowych Zespołach Sportowych. To kuźnia sportowych talentów i centra aktywności społecznej polskich gmin – dodał.

W skład Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych wchodzi 16 zrzeszeń wojewódzkich. Ich członkami są gminne i powiatowe LZS-y oraz kluby sportowe – w sumie ponad 200 tys. osób. Co istotne, ponad 134 tys. spośród nich stanowi młodzież poniżej 18. roku życia, pochodząca w dużej mierze z mniejszych miejscowości. Upowszechnianie sportu i zachęcanie młodzieży do aktywności fizycznej to również ważne zadanie realizowane przez PZU w ramach odpowiedzialności społecznej.

W Ludowych Zespołach Sportowych swoje kariery rozpoczynało wielu czołowych polskich sportowców, którzy sięgali po mistrzowskie tytuły. PZU rozpoczął współpracę z LZS, ponieważ wiemy, że mistrzowie rodzą się wszędzie. Zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Wszyscy młodzi pasjonaci sportu powinni mieć zapewnione równe szanse – taki sam dostęp do infrastruktury sportowej czy do udziału w wydarzeniach sportowych. PZU zapewnia dzieciom i młodzieży taką możliwość m.in. w ramach programu Dobra Drużyna PZU czy obejmując sponsoringiem stowarzyszenia i organizacje sportowe. Wierzę, że nasza współpraca zaowocuje kolejnymi sukcesami Polaków na światowych arenachzaznaczyła Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU.

Wspólnie dla rozwoju polskiego sportu

Największy polski ubezpieczyciel, jako partner strategiczny, będzie wspierał projekty oraz wydarzenia sportowe organizowane przez LZS. Współpraca obejmuje także inicjatywy wspierające najpopularniejsze dyscypliny sportowe LZS, m.in. piłkę nożną, zapasy, podnoszenie ciężarów, tenis stołowy, lekkoatletykę i siatkówkę kobiet czy łyżworolki.

Cieszę się, że nawiązujemy strategiczne porozumienie na rzecz zachęcania obywateli do aktywnego i jednocześnie zdrowego stylu życia. Dzięki nawiązaniu współpracy z PZU istotnie zwiększymy zasięg działania, dzięki czemu rozszerzymy aktywizację społeczeństwa do aktywności sportowej i rekreacyjnej – od przedszkola do seniora. To będzie procentowało na przyszłe pokolenia. Jestem przekonany, że używając sportowej terminologii, nasz debel PZU – LZS to silne wzmocnienie Dobrej Drużyny PZUpowiedział Prezes Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, Mieczysław Kazimierz Baszko.

PZU dostrzega potencjał LZS. Ich kluby sportowe szkolą młodzież w kilkudziesięciu dyscyplinach sportowych. Swoje kariery zaczynało w nich m.in. ponad 350 późniejszych uczestników igrzysk olimpijskich. Spośród nich w Tokio w 2020 r. medale zdobyli Wojciech Nowicki (złoty medalista w rzucie młotem), Tadeusz Michalik (brązowy medalista w zapasach) i Maria Andrejczyk (srebrna medalistka w rzucie oszczepem). To zaledwie kilka przykładów laureatów ostatniej olimpiady. W LZS wychowali się także m.in. skoczkowie narciarscy Adam Małysz i Kamil Stoch, zapaśnik Andrzej Wroński, sztangista Szymon Kołecki, łyżwiarz Zbigniew Bródka, lekkoatleci Lidia Chojecka, Paweł Fajdek i Marian Woronin, tenisista stołowy Andrzej Grubba, a także wybitni kolaże Czesław Lang, Stanisław Szozda, Rafał Majka i Michał Kwiatkowski.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.