Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Polscy torowcy z dziewięcioma biletami na IO w Tokio

Polscy torowcy z dziewięcioma biletami na IO w Tokio

Reprezentanci Polski na mistrzostwach świata rozgrywanych w Berlinie (28 luty – 1 marzec) wywalczyli dziewięć kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Mamy nadzieję, że naszej wąskiej, ale silnej kadrze znajdą...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Reprezentanci Polski na mistrzostwach świata rozgrywanych w Berlinie (28 luty – 1 marzec) wywalczyli dziewięć kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Mamy nadzieję, że naszej wąskiej, ale silnej kadrze znajdą się przyszli medaliści olimpijscy.

Polskie zawodniczki i zawodnicy potwierdzili kwalifikacje olimpijskie. Panie zdobywając 7 miejsce w sprincie drużynowym w składzie Urszula Łoś i Marlena Karwacka potwierdziły kwalifikacje w sprincie drużynowym kobiet (2 miejsca). 2 miejsca na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 wywalczyły również panie w wyścigu Madison w składzie Daria Pikulik i Nikol Płosaj.

Mężczyźni wywalczyli kwalifikacje w sprincie drużynowym (3 miejsca) zajmując podczas ostatniego wyścigu zaliczanego do systemu kwalifikacji 8 miejsce. Panowie jechali w składzie Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel (jechał w kwalifikacjach) i Paweł Sarnecki (jechał w pierwszej rundzie). Para Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski w wyścigu Madison potwierdziła również kwalifikacje olimpijskie dla 2 zawodników.

Informacja prasowa

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.