Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne

Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) potwierdził swój start w Tour de Pologne. 31-latek zdradził również, że jego głównym celem w tym roku będzie Giro d'Italia.
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) potwierdził swój start w Tour de Pologne. 31-latek zdradził również, że jego głównym celem w tym roku będzie Giro d’Italia.

Aktualnie Majka przebywa na zgrupowaniu ekipy Bora-hansgrohe w austriackich górach. Na specjalnej wideokonferencji ujawnił swoje plany startowe.

„Zgred” zamierza wznowić rywalizację na Vuelta a Burgos (28 lipca – 1 sierpnia). Jego pierwszym wielkim celem będzie Tour de Polgone (5-9 sierpnia). Następnie zobaczymy go w monumencie Il Lombardia (15 sierpnia). Po tych starach zaliczy przerwę i wybierze się na zgrupowanie wysokogórskie. Próbą generalną przed Giro d’Italia będzie Tirreno-Adriatico (7-13 września). W „Corsa Rosa” wystartują też prawdopodobnie Paweł Poljański i Maciej Bodnar.
Rafał Majka zapowiedział, że zamierza walczyć w każdym wyścigu. Ponadto zaznaczył, że nie wybiera się na mistrzostwa Polski, które kolidują z jego zgrupowaniem.
Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.