Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rękawiczki rowerowe – jakie wybrać? Poradnik na podstawie opinii z forum

Rękawiczki rowerowe – jakie wybrać? Poradnik na podstawie opinii z forum

Rowery cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród zawodników, jak i amatorów jazdy na dwóch kółkach. To doskonały sposób na aktywność na świeżym powietrzu i ciekawy środek transportu. Oczywiście, aby czerpać...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Rowery cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród zawodników, jak i amatorów jazdy na dwóch kółkach. To doskonały sposób na aktywność na świeżym powietrzu i ciekawy środek transportu. Oczywiście, aby czerpać z jazdy rowerem jak najwięcej korzyści i zapewnić sobie komfort, bezwzględnie potrzebne są odpowiednie akcesoria. Jednym z nich są rękawiczki rowerowe. Jakie wybrać, by spełniały nasze oczekiwania i sprostały warunkom, w jakich będą używane? Postaramy się pomóc w podjęciu tej decyzji, w oparciu o opinie i rady znalezione na różnego rodzaju forach internetowych.
Cycling gloves

Poradnik: Jak wybrać idealne rękawiczki rowerowe?

Wybierając rękawiczki rowerowe, należy brać pod uwagę zarówno ich rodzaj, jak również funkcjonalność i materiał, z którego są wykonane. Poniżej przestawiamy krótki przegląd trzech głównych rodzajów rękawiczek dostępnych na rynku: krótkie, długie i specjalistyczne rękawiczki zimowe.

1. Rękawiczki krótkie

Popularne wśród miłośników jazdy rekreacyjnej oraz kolarzy szosowych:

 • Lekkość i swoboda ruchów

  : Rękawiczki krótkie są lekkie i zapewniają większą swobodę ruchów.

 • Przewiewność

  : Są idealne na ciepłe, letnie dni dzięki swojej przewiewności.

 • Ochrona

  : Pomimo krótkich palców, skutecznie chronią dłonie przed pęcherzami i otarciami.

2. Rękawiczki długie

Preferowane przez miłośników MTB i rowerzystów jeżdżących w chłodniejsze dni:

 • Ochrona

  : Długie rękawiczki oferują lepszą ochronę przed zimnem, wilgocią oraz urazami mechanicznymi.

 • Gruby, czasem wodoodporny materiał

  : Zazwyczaj wykonane są z grubszego materiału, który może być dodatkowo wyposażony w membrany wodoodporne.

3. Rękawiczki zimowe

Niezbędne podczas jazdy w bardzo niskich temperaturach:

 • Izolacja i ochrona

  : Rękawiczki zimowe są dobrze izolowane i chronią przed wiatrem oraz wodą. Ich główne zadanie to zapewnienie ciepła i zapobieganie problemom związanych z zimnem.

Wybierając rękawiczki rowerowe, pamiętaj aby zwrócić uwagę na:

 1. Materiał i jego trwałość

  : Materiał powinien być odporny na przetarcia, rozciągliwy, z dobrymi właściwościami oddychającymi. W przypadku modeli zimowych, materiał powinien być wodoodporny i szybkoschnący.

 2. Amortyzacja i komfort

  : Wkładki żelowe, piankowe i inne formy amortyzacji zwiększają komfort, szczególnie podczas długich tras. Sprawdzają się one w absorpcji wstrząsów i zapobiegają bólowi oraz zmęczeniu dłoni.

 3. Wentylacja

  : Metoda wykonania i rodzaj materiału mają wpływ, na to jak dobrze rękawice będą oddychać – to jest istotne w ciepłe dni, aby zapobiec przegrzewaniu i nadmiernemu poceniu się dłoni.

 4. Dodatkowe funkcje

  : Część rękawiczek jest zgodna z ekranami dotykowymi, co przydaje się, kiedy korzystasz z nawigacji GPS czy smartfona podczas jazdy. Elementy odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy po zmroku.

Ważne uwagi dotyczące ceny:

 • Cena rękawiczek często odpowiada ich jakości, ale wyższa cena nie zawsze gwarantuje lepszą jakość.
 • Warto czytać opinie innych użytkowników na tematowych forach rowerowych i porównywać dostępne opcje.

Last but not least, zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze – ochrona, komfort, czy może wygoda użytkowania? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci ocenić, które modele rękawiczek najlepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby.

Cycling gloves

Wybór idealnych rękawiczek rowerowych zależy od wielu czynników, takich jak ich rodzaj, materiał wykonania, funkcjonalność czy klimat, w jakim planujemy jeździć. Krótkie rękawiczki są lekkie i przewiewne, idealne na ciepłe dni, a jednocześnie zapewniają ochronę przed otarciami. Długie rękawiczki to zaś ochrona przed zimnem i wilgocią, dzięki grubszemu, często wodoodpornemu materiałowi. Rękawiczki zimowe to z kolei esencja izolacji i ochrony przed zimnem i wiatrem. Niezależnie od rodzaju rękawiczek, powinniśmy zwracać uwagę na materiał, jego trwałość, amortyzację, czy dodatkowe funkcje, jak np. obsługa ekranów dotykowych.

Jeżeli interesuje Cię temat akcesoriów rowerowych, warto zapoznać się z naszymi innymi poradnikami. Zachęcamy do przeczytania artykułu „Siodelko rowerowe – porównanie materiałów: żelowe czy piankowe?” czy poradnika „Jak wybrać kask rowerowy – najlepsze firmy i modele dla dzieci”. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o konserwacji roweru, polecamy artykuł „Jak właściwie konserwować rower i łańcuch rowerowy?”. Pamiętaj, że klucz do udanej jazdy na rowerze to nie tylko odpowiedni sprzęt, ale również wiedza na jego temat. Dlatego zawsze staramy się dostarczać Ci najlepszych, rzetelnych informacji. Szczęśliwych tras!

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.