Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rooijakkers 3. w Giro dell’Emilia, Trentin 4. na etapie w Belgii

Rooijakkers 3. w Giro dell’Emilia, Trentin 4. na etapie w Belgii

Pauliena Rooijakkers (CCC-Liv) zajęła doskonałe 3. miejsce na trasie prestiżowego wyścigu klasycznego Giro dell'Emilia Donne. Z bardzo dobrej strony we wtorek pokazał się również Matteo Trentin (CCC Team), który zajął...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Pauliena Rooijakkers (CCC-Liv) zajęła doskonałe 3. miejsce na trasie prestiżowego wyścigu klasycznego Giro dell’Emilia Donne. Z bardzo dobrej strony we wtorek pokazał się również Matteo Trentin (CCC Team), który zajął 4. pozycję na trasie trzeciego etapu belgijskiej imprezy Tour de Wallonie.

Panie podczas Giro dell’Emilia Donne miały do pokonania nieco ponad 87 kilometrów, a wyścig kończył się krótkim, lecz wymagającym podjazdem pod San Luca (1.8 km;10.65%). W międzyczasie doszło jeszcze do sporej kraksy w peletonie, przez co niektóre zawodniczki nie mogły liczyć się w końcowej walce o zwycięstwo. Najlepiej z trudami rywalizacji poradziła sobie Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope). Druga na metę wjechała Rasa Leleivyte (Aromitalia Vaiano). Trzecia przyjechała reprezentantka polskiej grupy kolarskiej CCC-Liv Pauliena Rooijakkers. W czołowej dziesiątce zmagania ukończyły jeszcze dwie inne przedstawicielki CCC-Liv: piąta była Sabrina Stultiens, a szósta Soraya Paladin. Na 12. miejscu wyścig zakończyła Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing), a 27. była Małgorzata Jasińska (Chronos Casa Dorada Women Cycling).

Na trasie 3. etapu Tour de Wallonie miało dojść do roszad w klasyfikacji generalnej, jednak etap padł łupem sprinterów. Wygrał go Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step). Drugi był Arnaud Demare (Groupama-FDJ), a trzeci John Degenkolb (Lotto Soudal). Tuż za podium uplasował się kolarz polskiej grupy CCC Team Matteo Trentin (4. lokata). W generalce liderem jest Arnaud Demare. Jutro ostateczne rozstrzygnięcia. Na kolarzy czeka trudniejszy etap z Blegny do Erezee (prawie 200 kilometrów ścigania).
Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.