Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Spalamy kalorie na rowerze: ile tracimy podczas 30 km trasy i innych dystansów?

Spalamy kalorie na rowerze: ile tracimy podczas 30 km trasy i innych dystansów?

Zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii spalasz podczas swojej ulubionej trasy rowerowej? Przejeżdżając 30, 60, czy może jedynie 4 kilometry – każda trasa ma swój własny wpływ na nasz organizm i...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Zastanawiałeś się kiedyś, ile kalorii spalasz podczas swojej ulubionej trasy rowerowej? Przejeżdżając 30, 60, czy może jedynie 4 kilometry – każda trasa ma swój własny wpływ na nasz organizm i ilość spalanych kalorii. W tym artykule przyglądamy się bliżej temu zjawisku, by dać Ci konkretną odpowiedź na pytanie: ile dokładnie kalorii tracisz podczas swoich rowerowych wypraw? Przygotuj się na odkrywcze informacje, które mogą zaskoczyć i zmotywować do jeszcze intensywniejszych treningów. Zaczynajmy!

30 km rowerem – ile kalorii mniej?

No dobrze, zaczynajmy od najpopularniejszej trasy, tej 30-kilometrowej. Jak myślisz, kręcąc pedałami na dystansie 30 km, ile kalorii jesteś w stanie spalić? Otóż, zależy to oczywiście od wielu czynników, takich jak Twoja waga, prędkość, czy stopień intensywności, ale średnio możemy przyjąć, że to około 900-950 kalorii. Nieźle, co?

Pokonując 60 km, a spalanie kalorii…

A co, jeśli podwoisz dystans? Logika podpowiada, że spalisz dwukrotnie więcej kalorii, ale czy tak jest naprawdę? Niestety, nie zawsze. Przy dystansie 60 km, możesz spodziewać się spalenia około 1800-2000 kalorii. Czemu nie dokładnie dwukrotnie więcej? Dzieje się tak za sprawą procesów metabolicznych w organizmie, które z czasem stają się bardziej efektywne. Ale to wciąż imponujący wynik!

Co z 4 km na rowerze?

Rowerowy sprint na 4 km to coś, co wszyscy jesteśmy w stanie przetrwać, prawda? Ale czy warto się za to zabierać? Okazuje się, że tak! Już na tak krótkim dystansie jesteś w stanie spalić około 120-150 kalorii. To idealny sposób na rozpoczęcie przygody z rowerem lub krótki, ale intensywny trening.

12 i 15 km na rowerze – ilość spalanych kalorii?

Nawet jeżeli zdecydujesz się na nieco dłuższą trasę, ale wciąż nie tak długą jak maraton, to również nie pójdziesz w próżno. Przejeżdżając 12 km na rowerze, jesteś w stanie spalić około 360-400 kalorii, a pokonując 15 km – około 450-500 kalorii. To dobry sposób, żeby zacząć przygodę z dłuższymi trasami!

Podsumowując…

Poprzednie akapity pokazują, że niezależnie od długości trasy, rower to świetny sprzęt do spalania kalorii. Dodatkowo, pamiętaj że rower to nie tylko spalanie kalorii. To także fantastyczny trening dla Twojego ciała i umysłu oraz okazja do przeżywania niesamowitych przygód. A więc hop na rower, niechaj kalorie płoną! Jednak pamiętaj, że każda osoba jest inna, a te liczby to jedynie szacunkowe ilości. Tak więc jak zawsze podkreślam: najważniejsze jest, abyś czuł się dobrze ze sobą i swoim organizmem, niezależnie od tego, ile kalorii spalasz. Jedz zdrowo, pij dużo wody i ciesz się jazdą na rowerze!

W artykule omówiono ile kalorii jesteś w stanie spalić podczas jazdy na rowerze na różnych dystansach. Przejeżdżając 30 km, możesz spalić około 900-950 kalorii, a pokonując 60 km – około 1800-2000 kalorii. Krótki rowerowy sprint na 4 km pozwoli Ci na spalenie około 120-150 kalorii, na dystansie 12 km spalisz około 360-400 kalorii, a na dystansie 15 km – około 450-500 kalorii. Bez względu na długość trasy, jazda na rowerze to świetny sposób na spalanie kalorii i trening zarówno dla ciała jak i umysłu.

Najbardziej popularne produkty

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.