Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Spotkanie i trening z mistrzyniami Polski w kolarstwie szosowym

Spotkanie i trening z mistrzyniami Polski w kolarstwie szosowym

Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław zaprasza w czwartek 21 lipca do Sobótki na spotkanie i trening z aktualnymi mistrzyniami Polski w kolarstwie szosowym – Wiktorią Pikulik, Agnieszką Skalniak-Sójką i Dominiką Włodarczyk.
Tekst przeczytasz w ok. 5 minut.

Udostępnij artykuł

Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław zaprasza w czwartek 21 lipca do Sobótki na spotkanie i trening z aktualnymi mistrzyniami Polski w kolarstwie szosowym – Wiktorią Pikulik, Agnieszką Skalniak-Sójką i Dominiką Włodarczyk.

Spotkanie, podsumowujące pierwszą połowę sezonu, jest otwarte dla kibiców, którzy będą mogli porozmawiać z aktualnymi mistrzyniami Polski. Wiktoria Pikulik jest złotą medalistką krajowego czempionatu w wyścigu ze startu wspólnego, Agnieszka Skalniak-Sójka – w jeździe indywidualnej na czas, a Dominika Włodarczyk w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U23. Na spotkaniu obecne będą także pozostałe zawodniczki Atom Deweloper Posciuellux.pl Wrocław, w tym Daria Pikulik, która w wyścigu ze startu wspólnego wywalczyła brązowy medal.

Obie siostry od środy, 13 lipca, wraz z Agnieszką, Moniką Brzeźną, Nikol Płosaj i Katarzyną Wilkos uczestniczą w belgijskiej etapówce Baloise Ladies Tour. W czwartek, 21 lipca, na pewno opowiedzą o wrażeniach z tego i poprzednich wyścigów. Lista zwycięstw „Atomówek” jest już dość długa.

Po spotkaniu wykonane zostanie zdjęcie zawodniczek z kibicami, a później odbędzie się wspólny trening odrobinę zmodyfikowaną trasą Ślężańskiego Mnicha. Do pokonania, w spokojnym tempie dla mniej zaawansowanych i mocniejszym dla ambitniejszych uczestników, będzie jedna lub dwie pętle – okrążenie ma ok. 20 km.

Po powrocie do Sobótki, na zakończenie wydarzenia, przewidziany jest poczęstunek dla kibiców.

– Zorganizowanie takiego spotkania w szczycie sezonu jest prawie niemożliwe z uwagi na to, że stale któreś zawodniczki są na wyścigach – mówi Paweł Bentkowski, dyrektor sportowy Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław. – To właściwie jedyny termin, w którym mogliśmy wszyscy się spotkać, żeby podsumować pierwszą, bardzo dla naszego teamu udaną połowę sezonu. Chcieliśmy zaprosić również kibiców, którzy podczas zawodów, ale także w naszych mediach społecznościowych, wiadomościach prywatnych i mailach dają wyraz ogromnej sympatii dla naszego zespołu niezależnie czy wygrywamy, czy zdarzy nam się słabiej pojechać jakiś wyścig. To wsparcie jest dla naszych zawodniczek niezwykle ważne i dobitnie pokazuje, że sport bez kibiców nie istnieje. To spotkanie to również okazja do podziękowania fanom za ich postawę i zaangażowanie, za trzymanie za nas kciuków, gdziekolwiek się ścigamy – dodaje.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/2867542316888679

Zwycięstwa i ważniejsze osiągnięcia zawodniczek Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław w pierwszej połowie sezonu 2022:

9 stycznia: Przełajowe Mistrzostwa Polski (złoto i tytuł mistrzyni Polski: Dominika Włodarczyk)
26 marca: Kryterium Pardubice (Dominika Włodarczyk)
27 marca: Partynice Cup (Katarzyna Wilkos)
9 kwietnia: Ślężański Mnich (Monika Brzeźna)
10 kwietnia: Puchar Polski w Zielonej Górze (Katarzyna Wilkos)

24 kwietnia: Puchar Polski w Lubartowie (Kaja Rysz)
25 kwietnia: GP Liberazione (Agnieszka Skalniak-Sójka – 5. miejsce)
28 kwietnia-1 maja: Gracia-Orlová (Agnieszka Skalniak-Sójka)

8 maja: Puchar Polski w Zamościu (Kaja Rysz)
21 maja: Młodzieżowe Torowe Mistrzostwa Polski, wyścig drużynowy na dochodzenie (złoto i tytuł mistrzyń Polski: Olga Wankiewicz, Tamara Szalinska, Wiktoria Polak, Dominika Włodarczyk)

22 maja: Młodzieżowe Torowe Mistrzostwa Polski, madison (Olga Wankiewicz, Wiktoria Polak – srebrny medal), omnium (Tamara Szalińska, brązowy medal)

22 maja: Puchar Polski w Dobromierzu (Daria Pikulik)

28 maja: Ladies Tour of Estonia (Agnieszka Skalniak-Sójka)
16-19 czerwca: SPORTLAND Womens Tour (Daria Pikulik, Monika Brzeźna – 2. miejsce)
23-26 czerwca: Szosowe Mistrzostwa Polski
– jazda na czas Agnieszka Skalniak-Sójka (złoto i tytuł mistrzyni Polski), Dominika Włodarczyk (3. miejsce w U23)
– start wspólny U23 Dominika Włodarczyk (złoto i tytuł mistrzyni Polski U23), Olga Wankiewicz (brąz)
– start wspólny Wiktoria Pikulik (złoto i tytuł mistrzyni Polski), Daria Pikulik (brąz)

28-30 czerwca: Lotto Belgium Tour (Agnieszka Skalniak-Sójka)
10 lipca: Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (Dominika Włodarczyk – 7. miejsce)

10 lipca: Districtenpijl – Ekeren-Deurne (Daria Pikulik)

Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław (wcześniej MAT Atom Deweloper) to obecnie najbardziej utytułowana w Polsce kobieca drużyna kolarska, założona w 2016 roku przez olimpijkę z Pekinu Paulinę Brzeźną-Bentkowską i jej męża Pawła Bentkowskiego, byłego kolarza.

W skład teamu wchodzą uczestniczki Igrzysk Europejskich, Akademickich Mistrzostw Świata oraz reprezentantki Polski w torowych i szosowych Mistrzostwach Europy i Świata.

Tylko w pierwszym sezonie funkcjonowania grupy jej zawodniczki zdobyły 11 medali mistrzostw Polski, a także z sukcesami startowały w wyścigach na szosach Hiszpanii, Belgii, Czech, Holandii i Niemiec. Lata 2017-2021 przyniosły kolejne sukcesy drużyny, przypieczętowane m.in. srebrnym medalem Justyny Kaczkowskiej i Łucji Pietrzak na torowych Mistrzostwach Europy, medalami Moniki Brzeźnej, Marty Lach i Karoliny Sowy w Akademickich Mistrzostwach Świata oraz zdobyciem mistrzostwa kraju w wyścigu ze startu wspólnego, a także w górskim szosowym czempionacie.

Celem teamu jest dołączenie do grona najlepszych ekip świata oraz stworzenie młodym zawodniczkom możliwie najdogodniejszych warunków rozwoju – umożliwienie im zarówno studiowania i jednocześnie uprawiania sportu na wysokim poziomie.

O drużynie powstał film dokumentalny „TOUR”. Na ekranie można również zobaczyć Monikę Brzeźną, która wystąpiła w teledysku „Ty jesteś jutrem” zespołu De Mono.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.