Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Startuje Nie Pompujesz – Nie Jedziesz 2023

Startuje Nie Pompujesz – Nie Jedziesz 2023

Najlepsze pumptracki w Polsce, najlepsi zawodnicy w kraju w pięciu kategoriach, niesamowita atmosfera i walka o cenne nagrody finansowe i tytuł najszybszego Polaka i najszybszej Polki! Tak wygląda plan największego w Polsce cyklu zawodów na pumptrakach, który rozpoczyna się już w maju w Kudowie-Zdroju!

Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Najlepsze pumptracki w Polsce, najlepsi zawodnicy w kraju w pięciu kategoriach, niesamowita atmosfera i walka o cenne nagrody finansowe i tytuł najszybszego Polaka i najszybszej Polki! Tak wygląda plan największego w Polsce cyklu zawodów na pumptrakach, który rozpoczyna się już w maju w Kudowie-Zdroju!

W tegorocznych kalendarzu organizatorzy zaplanowali 7 rund rozgrywanych w 7 miejscowościach na torach zbudowanych przez BT Project! Wielki finał odbędzie się w Bełchatowie, gdzie punkty do klasyfikacji generalnej liczą się podwójnie (kategoria PRO i Kobiety)!

To zapewnia nam ogromne emocje od pierwszej do ostatniej rundy! Warto zatem pospieszyć się z rejestracją, gdyż jak pokazały nam poprzednie sezony, limit zawodników potrafi się wyczerpać w kilkanaście godzin od momentu uruchomienia zapisów! Zapisy startują 30 marca o godzinie 19:00 na stronie www.pompuje.pl.

Czy Artur Więcławek (Bike Universe Gravity Revolt) i Biegun Olga (KS MMS Dendysski) zdołają obronić tytuły sprzed roku? Czy znajdzie się pogromca zeszłorocznych triumfatorów? Przekonamy się po 7 rundach. Zawody ponownie są rozgrywane w atrakcyjnej formule play-off. Po rundzie eliminacyjnej najlepsi są dzieleni na pary i w pojedynkach rywalizują o awans do samego finału!

W każdej rundzie zawodnicy zdobywają punkty, które są zliczane w prowadzonej klasyfikacji generalnej w każdej kategorii! Czeka nas zatem niesamowita rywalizacja, która wskaże najlepszego w Polsce zawodnika na pumptrakach!

Wręczenie nagród wzorem roku ubiegłego odbędzie się na uroczystej gali na zakończenie sezonu! Podczas każdej rundy nie zabraknie dobrej zabawy oraz dodatków takich jak: foodtrucki, spiker znany z pokazów Sound of Gravity, strefa chillout i wiele innych atrakcji, goście specjalni, pokazowe pojedynki.

Na zawody organizatorzy zapraszają nie tylko doświadczonych zawodników ale także dzieci (w kategorii KIDS jest możliwy udział na rowerkach biegowych) i początkujących rowerzystów. Dla najmłodszych może to być doskonała zabawa oraz okazja do podglądania najlepszych! Oprócz cennego doświadczenia, wszyscy zawodnicy w kategorii KIDS i JUNIOR zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale!

Dobra zabawa przede wszystkim! Organizator cyklu, Sfera Sportu, z roku na rok podnosi organizacyjną poprzeczkę cyklu coraz wyżej. Oznacza to nie tylko znakomicie przygotowany tor ale także znakomitą imprezę! W tym roku nie będzie inaczej, a nowością są nagrody finansowe w najwyższych kategoriach!

Warto brać udział w cyklu i rywalizować z tak znakomitymi zawodnikami jak Gustaw Dądela, Bartosz Giemza, Inka Januła! Zatem do zobaczenia na pierwszej rundzie w Kudowie-Zdroju!

TERMINARZ 2023:

06.05.2023: Kudowa-Zdrój

21.05.2023: Polanka Wielka

03.06.2023: Żyrardów

18.06.2023: Kielce

02.07.2023: Radom

16.07.2023: Stalowa Wola

22.07.2023: Bełchatów

ZAPISY: Tylko online na stronie www.pompuje.pl W dniu zawodów nie będzie prowadzona rejestracja. Wpisowe na zawody wynosi 15 zł (w ramach wpisowego numer startowy + okazjonalne naklejki)

KATEGORIE:

PRO – zawodnicy o wysokich umiejętnościach oraz zawodnicy którzy w sezonie 2022 zajęli w klasyfikacji generalnej kategorii PRO miejsca od 1 do 20, a także Zawodnicy którzy w końcowej klasyfikacji punktowej kategorii Amator w roku 2022 zajęli miejsca od 1 do 5. Zawodnik, który choć raz w sezonie 2023 wystartował w kategorii PRO nie może przystąpić do niższej kategorii

AMATOR – zawodnicy początkujący, średniozaawansowani

KIDS (2015 – 2019) K+M – zawodnicy w wieku od 4 do 8 lat (roczniki 2015 – 2019) bez podziału na płeć

JUNIOR (2011 – 2014) K+M – zawodnicy w wieku od 9 do 12 lat (roczniki 2011 – 2014) bez podziału na płeć

KOBIETY – otwarta kategoria dla kobiet bez podziału na wiek

OBOWIĄZKOWY KASK TYPU FULL FACE: na wszystkich rundach obowiązuje nakaz startu w kaskach typu full face! Zawodnicy, którzy nie posiadają swojego pełnego kasku, otrzymają taki w biurze zawodów na czas swojego startu!

ZASADY: w roku 2023 zawody rozgrywane są według zasad UCI. Do klasyfikacji generalnej liczone są 4 najlepsze występy.

RUNDA FINAŁOWA: w finałowej rundzie w Bełchatowie, która rozgrywana jest przy sztucznym oświetleniu, zdobyte punkty w kategorii PRO i Kobiety liczone są podwójnie!

NAGRODY:

W kategorii PRO i KOBIETY nagrody finansowe:

1 miejsce – 1000 zł

2 miejsce – 600 zł

3 miejsce – 400 zł

4 miejsce – 200 zł

W kategoriach Kids, Junior nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3 oraz medale dla wszystkich uczestników. W kategorii Amator nagrody rzeczowe za miejsca od 1 do 3.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.