Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Tor: Ostatnie wyniki juniorskiego PP w Pruszkowie

Tor: Ostatnie wyniki juniorskiego PP w Pruszkowie

Na torze w Pruszkowie zakończyły się zmagania w ramach I serii juniorskiego Pucharu Polski. W niedzielę rozegrano kilka konkurencji: wyścigi na 2 km kobiet oraz 3 km mężczyzn, keirin i...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Na torze w Pruszkowie zakończyły się zmagania w ramach I serii juniorskiego Pucharu Polski. W niedzielę rozegrano kilka konkurencji: wyścigi na 2 km kobiet oraz 3 km mężczyzn, keirin i madison.

W damskiej rywalizacji na dystansie 2 kilometrów po zwycięstwo sięgnęła Olga Wankiewicz (UKS Copernicus-SMS Toruń). Drugie miejsce zajęła Zuzanna Olejniczak (Kolarski Klub Sportowy Gostyń), a trzecia była Aleksandra Tołomanow (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). W zmaganiach mężczyzn na 3 kilometry wygrał Radosław Frątczak (UKS Copernicus-SMS Toruń) przed Kacprem Gierykiem (KTK Kalisz) i Kacprem Majewskim (Kolarski Klub Sportowy Gostyń).

W konkurencji keirin do rywalizacji przystąpiły panie, ale też panowie. Wśród kobiet najlepsza okazała się Nikola Wielowska (KK Ziemia Darłowska), która wyprzedziła swoją koleżankę z drużyny – Nikolę Seremak oraz Julię Jagodzińską (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). Wśród panów triumf odniósł Cezary Łączkowski (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz), który pokonał Mateusza Sztraucha (KLTC Konin) i Jakuba Kozickiego (GK Piast Szczecin).

Zmagania w I serii juniorskiego PP zakończyła rywalizacja w madisonie. U pań najlepszy okazał się duet Nikola Wielowska i Olga Wankiewicz. Drugie miejsce przypadło w udziale kolarkom ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz, Wiktorii Mildzie oraz Idze Wiklińskiej. Trzecią pozycję zajęły Karolina Lipiejko i Tamara Szalińska (UKS TFP Jedynka Kórnik). U panów wygraną mogli cieszyć się Łukasz Rykowski i Adam Woźniak (UKS Copernicus-SMS Toruń). Wyprzedzili oni Igora Sęka i Radosława Frątczaka (ALKS Stal-Ocetix-Iglotex Grudziądz) oraz Jakuba Lewandowskiego i Juliana Kota (KS Społem Ulisse Cental Łódź).

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.