Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Van Avermaet i Trentin na temat nowego kalendarza startów

Van Avermaet i Trentin na temat nowego kalendarza startów

We wtorek Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) opublikowała nowy kalendarz startów na sezon 2020. Swoje zdanie na ten temat wypowiedzieli dwaj liderzy polskiej grupy kolarskiej CCC Team - Greg Van Avermaet...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

We wtorek Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) opublikowała nowy kalendarz startów na sezon 2020. Swoje zdanie na ten temat wypowiedzieli dwaj liderzy polskiej grupy kolarskiej CCC Team – Greg Van Avermaet i Matteo Trentin.
Belg uważa, że nowy kalendarz wygląda całkiem obiecująco. Według Van Avermaeta każdy będzie w stanie znaleźć odpowiednie dla siebie wyścigi, a on sam zacznie najprawdopodobniej od Strade Bianche. Belgijski kolarz chciałby pojechać również na Tour de France, przez co ominą go wyścigi jednodniowe na terenie Kanady, ale też Amstel Gold Race i Gent-Wevelgem. Van Avermaet nie może doczekać się wznowienia rywalizacji, chwaląc jednocześnie UCI za ciężką i dobrą pracę na rzecz stworzenia nowego kalendarza.

W podobnym tonie wypowiedział się Matteo Trentin. Włoch wyjawił, że cieszy go to, iż finalna wersja kalendarza pokrywa się z tym, o czym mówiło się wcześniej. Trentin uważa, że znajomość terminów poszczególnych wyścigów jest dobrą informacją dla kolarzy, ponieważ każdy zdoła przygotować się do tych imprez, które będą dla niego ważne. Włoski zawodnik jest dobrej myśli i powoli zaczyna ustalanie własnych celów na sezon 2020.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.