Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Van Avermaet o Igrzyskach, Trentin o Tourach

Van Avermaet o Igrzyskach, Trentin o Tourach

Decyzja o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio czy też prawdopodobieństwo odwołania Tour de France nie przeszły bez echa w kolarskim światku. Stanowisko w tej sprawie zajęli kolarze CCC Team -...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Decyzja o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio czy też prawdopodobieństwo odwołania Tour de France nie przeszły bez echa w kolarskim światku. Stanowisko w tej sprawie zajęli kolarze CCC Team – Greg Van Avermaet i Matteo Trentin.

Greg Van Avermaet wypowiedział się na temat przełożenia IO. Belg podkreślił, że to co prawda spore rozczarowanie, ponieważ była to dla niego najważniejsza impreza w sezonie, jednak w pełni ją rozumie. Belgijski kolarz przyznał, że obecnie najważniejsze jest zdrowie oraz bezpieczeństwo wszystkich zawodników oraz całego personelu. Jego zdaniem rozegranie IO byłoby pozbawione sensu z uwagi na brak możliwości selekcji kolarzy lub też niemożność zapewnienia zainteresowanym należytego bezpieczeństwa. Jednocześnie Van Avermaet przyznał, że z niecierpliwością czeka na przyszły rok i możliwość uczestniczenia w tym najpopularniejszym wydarzeniu sportowym.

Matteo Trentin wypowiedział się z kolei na temat Wielkich Tourów. Włoch uważa, że najlepszym wyjściem z sytuacji byłoby zorganizowanie jednego Wielkiego Touru, składającego się z 21 etapów. Siedem z nich miałoby być rozegranych we Włoszech, siedem we Francji, a ostatnia siódemka w Hiszpanii. W sezonie 2021 wszystko miałoby już wrócić do normy.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.