Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy może liczyć na rowerzystów. Jak co roku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy może liczyć na rowerzystów. Jak co roku

Środowisko kolarskie jest z Jurkiem Owsiakiem od zawsze. I będzie – posługując się słowami lidera WOŚP – „do końca świata i jeden dzień dłużej”. Rowery, koszulki, autografy, to wszystko znajdziecie na aukcjach internetowych.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Środowisko kolarskie jest z Jurkiem Owsiakiem od zawsze. I będzie – posługując się słowami lidera WOŚP – „do końca świata i jeden dzień dłużej”. Rowery, koszulki, autografy, to wszystko znajdziecie na aukcjach internetowych.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami. 31 stycznia (w niedzielę) znów będziemy mogli pokazać, jak szeroko mamy otwarte serca. Jurek Owsiak tym razem zbiera pieniądze na sprzęt dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. To sprzęt, który niejednokrotnie ratuje dzieci przed śmiercią lub kalectwem.

W tym roku Finał WOŚP będzie inny. Bez koncertów, bez światełka do nieba, bez zgromadzeń i wspólnego, radosnego świętowania. Pandemia koronawirusa spowodowała, że akcja przeniesie się do internetu. To właśnie tutaj – na aukcjach – będziemy mogli kupić wyjątkowe rzeczy, a tym samym wspomóc finansowo tę największą akcją charytatywną na świecie.

Środowisko kolarskie znów nie zawiodło. Można kupić naprawdę fantastyczne pamiątki. Przykłady? Zacznę od roweru Szymona Krawczyka, zawodnika, który jeździł w zespole CCC Team Develompment. „Pomarańczowi” przestali istnieć, ale…

„Choć zawiesiliśmy naszą działalność, to nie znaczy, że zapominamy o wspieraniu szlachetnych inicjatyw. Na licytację Wielka Orkiestra za pośrednictwem naszego sponsora firmy CCC przekazaliśmy rower Szymona Krawczyka. Zapraszamy do licytacji” – można przeczytać na profilu FB tej drużyny.

My też zapraszamy:

https://allegro.pl/oferta/rower-kolarski-szymona-krawczyka-ccc-dla-wosp-10142065618

Do akcji Jurka Owsiaka przyłączył się także Cesare Benedetti. Popularny „Czarek”, pół-Polak, pół-Włoch, który jeździ w zespole Bora-Hansgrohe. Kolarz przekazał koszulkę, w której jechał podczas Giro d’Italia 2020, z numerem startowym i autografami. Osoba, która wylicytuje najwyższą kwotę otrzyma gratis… makowiec, który przygotuje Marek Grabiwoda z fanclubu Bora-Hansgrohe Polska.

Polecamy:

https://allegro.pl/oferta/cesare-benedetti-koszulka-kolarska-giro-d-italia-10153381728

To nie koniec niespodzianek. Fanów kobiecego kolarstwa z pewnością zainteresuje autograf Katarzyny Niewiadomej, najlepszej polskiej zawodniczki. „Przedmiotem licytacji jest reprezentacyjna koszulka z własnoręcznym autografem Katarzyny Niewiadomej, reprezentantki Polski w kolarstwie” – można przeczytać w opisie aukcji.

https://allegro.pl/oferta/najszybsi-w-polsce-koszulka-autograf-k-niewiadoma-10167282321

Jak co roku do akcji włączył się również TurDeTur. „Gramy z WOŚP. Tym razem do wylicytowania koszulka Stevena Kruijswijka z Vuelty a Espana 2019, oczywiście podpisana. Koszulkę przekazał nam masażysta Team Jumbo-Visma Cycling, Michał Szyszkowski. Dziękujemy i zapraszamy do licytacji!” – zachęca opis na FB.

A poniżej można kliknąć w link i licytować:

https://allegro.pl/oferta/steven-kruijswijk-koszulka-z-autografem-10165877912

Wydawnictwo SQN, które sprzedaje na polskim rynku kolarskie książki również przekazało na licytację pewną pozycję. I to jaką. Chodzi o książkę „La Vuelta a Espana. Kolarska Corrida”. A w niej… Sporo autografów znanych polskich sportowców – z Przemysławem Niemcem i kolarzami grupy Mazowsze Serce Polski na czele.

https://allegro.pl/oferta/vuelta-a-espana-ksiazka-z-autografami-kolarzy-10146362060

To tylko wierzchołek góry lodowej. My – rowerzyści i fani kolarstwa – możemy przebierać w wyjątkowych ofertach. W tym wyjątkowym dniu nie skąpmy naszych pieniędzy. Pomagajmy dzieciakom!

Marek Bobakowski, dziennikarz WP SportoweFakty

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.