Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Wyścig Pięciu Jezior na start sezonu Milko Mazury MTB

Wyścig Pięciu Jezior na start sezonu Milko Mazury MTB

Iława to właśnie tu Mazury Zachodnie otwierają się na turystów, ukazując swe piękno Krainy Tysiąca Jezior i to właśnie tu rozpocznie się siódmy sezon Milko Mazury MTB. Partnerem tytularnym cyklu jest marka Milko, należąca do Spółdzielni Mlekpol.

Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Iława to właśnie tu Mazury Zachodnie otwierają się na turystów, ukazując swe piękno Krainy Tysiąca Jezior i to właśnie tu rozpocznie się siódmy sezon Milko Mazury MTB. Partnerem tytularnym cyklu jest marka Milko, należąca do Spółdzielni Mlekpol.

Miasteczko sportowe, start i meta zawodów zlokalizowane zostaną na parkingu przy Centrum Turystyczno- Rekreacyjnym. Obiekt posiada ciekawą ofertę skierowaną do miłośników aktywnego wypoczynku m. in. krytą pływalnię, basen, zjeżdżalnie a na spragnionych regeneracji czeka sauna, łaźnia parowa, jacuzzi. Gospodarz cyklu – Iława to miasto na styku lądu i wody położone nad Jeziorakiem, najdłuższym jeziorem w Polsce. W sezonie wypełnione jest śmiechem żeglarzy, a widok łopoczących żagli zachwyca również tych spacerujących brzegiem Jezioraka. Nie dziwi więc, że Zbigniew Nienacki upodobał sobie te tereny i akcja jego najsłynniejszych przygód Pana Samochodzika rozgrywa się właśnie w tych okolicach.

Sam wyścig inaugurujący sezon zapowiada się mocno interwałowo. Ubiegłoroczna trasa uległa niewielkiej modyfikacji ze względu na wichury. Na uczestników czeka dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy poprowadzone wzdłuż brzegów pięciu jezior położonych na terenie Nadleśnictwa Iława i Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Pierwsza runda liczy ok. 38 km i ma 530 metrów przewyższenia, druga runda to 20 km odcinek z sumą przewyższeń oscylującą w granicach ok. 420 m.

Do wyboru trzy dystanse w niedzielę – Hobby (38,5 km), Expert (58,5 km) i Pro (78,5 km) oraz sobotni dystans FUN (10,7 km), który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Iławę turystów.

Do udziału w wyścigach zapraszamy też miłośników rowerów elektrycznych, którzy będą mogli sprawdzić się w Electofun E-Bike Race. Rywalizacja E-bike’ów rozegrana zostanie podczas wyścigu HOBBY. Do startu dopuszczone zostaną rowery typu „Pedelec”, którego napęd działa tylko wtedy, gdy rowerzysta pedałuje, rowery o maksymalnej mocy silnika 500W, która jest zmniejszana stopniowo do zera po przekroczeniu 25km/h. Wyścig zostanie rozegrany dla kategorii: Kobiety Open i Mężczyźni Open.

Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach i młodzieży. Sobota dedykowana będzie adeptom szkółek kolarskich rywalizujących w Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich a w niedziela najmłodszym w ramach Łaciate Junior Strider Race. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza w formie elektronicznej na stronie organizatora lub w dniu wyścigu w Biurze Zawodów.

Cały składa się z 10 etapów. Dwa tygodnie później Milko Mazury MTB zadebiutuje w Kwidzynie. Będzie to okazja do spróbowania swoich nie tylko w wyścigach, ale też na Arenie XC, która zostanie oficjalnie otwarta. Kolejne edycje odbędą się w Pieckach, Mrągowie, Mikołajkach, Pasymiu, Giżycku, Rynie, Starych Jabłonkach.

Szczegóły dotyczące wyścigu w komunikacie startowym: https://www.mazurymtb.pl/zawody/etapy/86

Zapisy on-line prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl.

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Milko Mazury MTB Etap 1 – Iława – Wyścig Pięciu Jezior organizowany był przy współpracy z Urzędem Miasta Iława oraz Iławskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.

Sponsorem tytularnym cyklu jest marka Milko. Sponsor strategicznym Łaciate Junior. Partnerem głównym LOTTO.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.