Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Zarabiaj na własnym transporcie – przydatne wskazówki, jak znaleźć pracę

Zarabiaj na własnym transporcie – przydatne wskazówki, jak znaleźć pracę

Właściciele samochodów osobowych często zastanawiają się, jak zarobić na samochodzie. Niektórzy ludzie szukają stałego dochodu, ponieważ nie mają innej pracy i muszą wyżywić swoje rodziny. Inni są zainteresowani pracą w...
Tekst przeczytasz w ok. 5 minut.

Udostępnij artykuł

Właściciele samochodów osobowych często zastanawiają się, jak zarobić na samochodzie. Niektórzy ludzie szukają stałego dochodu, ponieważ nie mają innej pracy i muszą wyżywić swoje rodziny. Inni są zainteresowani pracą w niepełnym wymiarze godzin na weekend w prywatnym samochodzie.

Właściciele samochodów w Polsce mogą zarobić od 5 000 do 10 000 zł miesięcznie. Najbardziej opłacalne sposoby zarabiania pieniędzy na samochodzie to przeprowadzki pod klucz, myjnie samochodowe na miejscu oraz spersonalizowane wycieczki samochodem po mieście i okolicy.

Najczęściej właściciele samochodów zatrudniani są jako taksówkarze, kurierzy, przedstawiciele handlowi, obsługujący imprezy świąteczne i dowożący towarzyszy podróży.

Praca jako kurier

Praca jest odpowiednia dla tych, którzy są zainteresowani zarabianiem na samochodzie, z wyjątkiem taksówki. Zostanie przyjęty, jeśli wnioskodawca:

 • Ukończył 18 lat;
 • Ma samochód;
 • Nie lubi siedzieć w miejscu;
 • Uprzejmy i lubi komunikować się z innymi ludźmi.

Obowiązkiem kuriera jest szybkie dostarczenie jedzenia pod wskazany adres i przekazanie zamówienia.

Możesz iść do pracy w osobnej restauracji lub kawiarni. Ale częściej właściciele samochodów dostają pracę w dużych firmach:

 • Glovo;
 • Uber Eats;
 • Pyszne.pl.

Oferty praca kurier z własnym samochodem można znaleźć w serwisach poszukujących pracy, takich jak Jooble.

Kierowca taksówki

Osoby, które szukają sposobu na dorobienie się prywatnym samochodem, najczęściej zostają taksówkarzami. Wykształcenie do takiej pracy nie jest wymagane, wystarczy dokładnie poznać miasto i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Kierowca będzie mógł:

 • Być zawsze poszukiwanym;
 • Otrzymywać pieniądze za pracę codziennie, a nie 1-2 razy w miesiącu;
 • Pracować w dogodnym dla niego, elastycznym grafiku;
 • Zdobywać nowych przyjaciół.

Obsługa imprez okolicznościowych

Obsługa imprez to opłacalna praca w niepełnym wymiarze godzin na samochodzie osobowym. Wesela i inne uroczystości świąteczne zazwyczaj odbywają się w weekendy. Jeśli masz luksusowy i dobrze prezentujący się samochód, będziesz bardzo poszukiwany. Samochód jest ozdobiony kulkami, jasnymi wstążkami. Będziesz musiał iść w ramach orszaku weselnego lub zabrać gości do restauracji.

Kierowca z udekorowanym samochodem może zostać wynajęty do wypisu ze szpitala. Będziesz musiał zabrać młodych rodziców z dzieckiem do domu.

Praca jako kupujący

Niektóre firmy zatrudniają osoby, które będą jeździć samochodem osobowym do sklepów i na targi oraz kupować różne towary. Na przykład narzędzia i wszelkie części do warsztatów. Nabywcę mogą też zatrudnić osoby bardzo zapracowane i zamożne. Czasami dorosłe dzieci zatrudniają kupca dla swoich starszych rodziców. Pracownik jest zobowiązany do zakupu towarów zgodnie z listą i dostarczenia ich do klienta.

Przedstawiciel handlowy

Duże firmy potrzebują przedstawicieli handlowych: spożywczych, farmaceutycznych itp. Będzie to wymagało umiejętności zaprezentowania produktu i przekonania ludzi o celowości jego zaopatrzenia.

W ciągu dnia roboczego będziesz musiał stale przemieszczać się od klienta do klienta, z jednego punktu sprzedaży do drugiego. Dlatego potrzebujesz samochodu osobowego.

Twoje obowiązki będą obejmować:

 • Odwiedzanie punktów sprzedaży detalicznej zgodnie z planem podróży;
 • Zbieranie wniosków o dostawę produktów;
 • Promocja nowych produktów;
 • Inkasa pieniędzy za poprzednie dostawy towarów;
 • Kontrola należności klientów;
 • Poszukiwanie nowych rynków zbytu;
 • Zawieranie umów, podpisywanie aktów ugody.

Usługa „Trzeźwy kierowca”

Na samochodzie można nieźle zarobić w wakacje, oferując usługę „trzeźwy kierowca”. Konieczne jest odwiezienie pijanego klienta jego pojazdem do domu, a następnie dostarczenie jego samochodu we wskazane miejsce: na parking lub do garażu.

Przed świadczeniem takiej usługi musisz rozwiązać problem z ubezpieczeniem i prawem do kierowania cudzym pojazdem. Jednak pomimo tych trudności usługa jest poszukiwana w miastach i na obszarach wiejskich.

Wyszukiwanie klientów w Internecie polega na umieszczaniu ogłoszeń w różnych serwisach. Możesz przyjechać na wakacje do najsłynniejszej restauracji w Twoim mieście i poszukać chętnych.

Z usługi tej korzystają głównie ludzie zamożni.

Transport współtowarzyszy podróży

Przewóz współpasażerów to najlepsza praca w niepełnym wymiarze godzin dla kierowcy prywatnego samochodu. W przeciwieństwie do taksówki nie musisz jechać tam, gdzie potrzebuje pasażer, musisz wybrać towarzysza na swoją trasę.

Możesz przyprowadzić ludzi ze swojego miasta, na przykład do pracy lub do domu. Częściej jednak wymagane jest zabranie współtowarzyszy podróży do innej miejscowości. Jeśli właściciel samochodu często podróżuje samotnie do różnych miast, nie będzie mu trudno umieścić towarzyszy podróży w swoim samochodzie. Poza tym będzie zarabiał.

Reklama na samochodzie

Każdy, kto myślał o tym, jak zarabiać na samochodzie osobistym, może polecić dość łatwy sposób na zarabianie pieniędzy. Umieść reklamę produktu lub usługi na tylnej szybie samochodu, z boku lub na masce. Dla firmy to dobry sposób na reklamę, charakteryzujący się dużym zasięgiem oglądalności, a dla właściciela samochodu przyzwoity dochód.

Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą samochodu. Wybierając je, weź pod uwagę swoje możliwości, zainteresowania i zdolności, wtedy sukces przyjdzie do ciebie.

Artykuł sponsorowany

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.