Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Złoto w Srebrnej Górze. Filip Helta i Maja Włoszczowska Mistrzami Polski XCM

Złoto w Srebrnej Górze. Filip Helta i Maja Włoszczowska Mistrzami Polski XCM

Sobotni Bike Maraton z trasą poprowadzoną w Górach Bardzkich i Sowich był areną tegorocznych Mistrzostw Polski XCM PZKol. Największe zainteresowanie towarzyszyło oczywiście rywalizacji w Elicie K i M na dystansie...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Sobotni Bike Maraton z trasą poprowadzoną w Górach Bardzkich i Sowich był areną tegorocznych Mistrzostw Polski XCM PZKol. Największe zainteresowanie towarzyszyło oczywiście rywalizacji w Elicie K i M na dystansie GIGA, gdzie do pokonania było prawie 80 km. Zawodnicy z licencją Junior startowali na dystansie MEGA. Walka o koszulki Mistrzów Polski w pozostałych kategoriach PZKol i wśród zawodników bez licencji (MP Amatorów) również toczyła się na najdłuższym dystansie, ale oczywiście ścigano się też na dwóch krótszych trasach – CLASSIC i FUN.

Od samego startu było wiadomo, że ogromny apetyt poparty dużymi szansami na złoto w elicie mężczyzn mają zawodnicy SGR Specialized, którzy spisują się w tym sezonie po prostu świetnie. Dzięki urządzeniom lokalizacyjnym, w które wyposażeni zostali zawodnicy i zawodniczki z czołówki, na bieżąco można było śledzić sytuację na trasie. Poza tym transmisja z zawodów cały czas była dostępna online. Zmiany i przetasowania w czołówce potwierdzały przypuszczenia co do faworytów wyścigu. Wreszcie na samotne prowadzenie wysunął się Filip Helta i to on celebrował zwycięstwo na mecie, a na podium założył koszulkę Mistrza Polski i otrzymał złoty medal. Nieco ponad minutę później na mecie pojawili się jego klubowi koledzy – Karol Rożek i Piotr Konwa. Całe podium MP 2021 dla SGR Specialized.

Maja Włoszczowska (Kross Orlen Racing Team) okazała się za mocna dla rywalek i wyprzedziła drugą na mecie Katarzynę Solus – Miśkowicz (KSM Trek Racing Team) prawie o 13 minut. Jako jedyna kobieta przejechała trasę MP w czasie poniżej czterech godzin, będąc nadal, niezmiennie, klasą sama dla siebie i wciąż pozostając bez konkurencji. Zacięta walka toczyła się o brąz, ale medal był tylko jeden. Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) utrzymała przewagę nad Zuzanną Krzystałą (RK Exclusive Doors MTB Team) i zajęła miejsce trzecie.

Na dystansie MEGA pierwsza trójka open to jednocześnie podium MP juniorów: 1. Paweł Ścierski (MS Cycling & Dietetyka, 2. Filip Brzóska (KKW Nexelo Wałbrzych), 3. Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski). Juniorki opanowały też podium w klasyfikacji kobiet: 1. Kinga Żur (KS Luboń Skomielna Biała), 2. Katarzyna Praszczałek (RK Exclusive Doors MTB Team), 3. Hanna Fijałkowska (AZS Mitutoyo Wratislavia)

CLASSIC okazał się najkrótszy dla Jakuba Brutkowskiego (UKS Huragan Wołomin, drugi był Jakub Rawicki, a trzeci Daniel Smolarz (Gomola Trans Airco).

Wśród pań pierwsze miejsce dla Alicji Matuły (WKK), drugie dla Martyny Wiśniewskiej (Zarębski Team), a trzecie dla Anny Bielawskiej (KS Optyk Okular Jelenia Góra).

Łukasz Hernik był najszybszym zawodnikiem dystansu FUN, a Julia Drzewiecka była najszybsza wśród dziewcząt, przyjeżdżając na metę na dziesiątym miejscu open.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski XCM przechodzą do historii, a kolejna edycja Bike Maratonu 2021 również jest już za nami. Teraz czas na Kolarski Weekend w Jeleniej Górze – UCI Marathon Series i Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race. Potem jeszcze Świeradów – Zdrój i finał w Sobótce.

Wyniki BM i MP XCM w Srebrnej Górze: https://bikemaraton.com.pl/srebrna-gora/wyniki-srebrna-gora/

Po więcej informacji zapraszamy na https://bikemaraton.com.pl i https://www.facebook.com/BikeMaraton

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.