Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

5. etap UAE Tour: Piąte miejsce Zakarina

5. etap UAE Tour: Piąte miejsce Zakarina

Podczas 5. etapu wyścigu UAE Tour z bardzo dobrej strony pokazał się Ilnur Zakarin (CCC Team), który przyjechał na metę na piątej pozycji. Zwycięzcą czwartkowego odcinka został Tadej Pogačar (UAE-Team...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Podczas 5. etapu wyścigu UAE Tour z bardzo dobrej strony pokazał się Ilnur Zakarin (CCC Team), który przyjechał na metę na piątej pozycji. Zwycięzcą czwartkowego odcinka został Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates), a liderem imprezy pozostał Adam Yates (Mitchelton-Scott).

Kolarze po raz kolejny na finałowych kilometrach musieli zmierzyć się z wymagającym pojazdem pod Jebel Hafeet (wcześniej pokonywali go na 3. etapie). W czwartek do pokonania były 162 kilometry, a etap wystartował z Al Ain. Najlepiej z trudami finałowej wspinaczki poradził sobie Pogačar, jednak przez dłuższy czas zanosiło się na to, że po zwycięstwo sięgnie Yates. Ostatecznie Słoweniec okazał się lepszy i dopisał do swojego konta zwycięstwo etapowe. Drugi przyjechał Alexey Lutsenko (Astana Pro Team), a trzeci był Yates, utrzymując tym samym pozycję lidera całego wyścigu. Tylko 7 sekund za zwycięzcą na mecie pojawił się Ilnur Zakarin, który finiszował na 5. miejscu. Bardzo dobrze pojechali również Victor de la Parte (CCC Team) oraz Rafał Majka (Bora-hansgrohe), którzy przyjechali odpowiednio na 9. i 10. pozycji (strata 24 i 27 sekund).

W klasyfikacji generalnej wyścigu z serii UCI World Tour prowadzi Yates przed Pogačarem (1:01 straty). Trzeci jest Lutsenko (1:33), natomiast na 5. miejscu plasuje się Majka (2:11). W czołowej dziesiątce są również Zakarin (7. lokata – 2:34 straty) i Victor de la Parte (10. miejsce – 2:51). Do końca imprezy pozostały dwa płaskie odcinki.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.