Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

CCC wycofa się ze sponsoringu sportowego?

CCC wycofa się ze sponsoringu sportowego?

W ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele różnych informacji na temat funkcjonowania polskiej ekipy kolarskiej CCC Team. Możliwe jest nawet to, iż spółka CCC wycofa się ze sponsoringu sportowego...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

W ostatnim czasie w mediach pojawiło się wiele różnych informacji na temat funkcjonowania polskiej ekipy kolarskiej CCC Team. Możliwe jest nawet to, iż spółka CCC wycofa się ze sponsoringu sportowego w latach 2020-2021.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa kłopoty spółki CCC przybierają na sile. Pandemia koronawirusa doprowadziła do tego, że CCC musiało zamknąć wiele swoich sklepów i zwolnić pracowników, którzy być może wrócą do pracy po zakończeniu pandemii. Kryzys wiązał się także ze zdecydowaną obniżką wynagrodzeń, również w przypadku kolarzy. Czasami obniżka wynosiła nawet 80 procent całości wynagrodzenia.

Przedłużający się kryzys nie oznacza nic dobrego. CCC ma coraz większe kłopoty finansowe, a możliwe, że rozwiązania będzie się szukało w zamknięciu sportowego sponsoringu. Jeśli CCC zdecyduje się na taki krok funkcjonowanie drużyny kolarskiej CCC Team będzie praktycznie niemożliwe. To samo tyczy się kobiecej ekipy CCC-Liv oraz młodych kolarzy z CCC Development Team. Polska Agencja Prasowa poinformowała, że spółka CCC zajmuje się obecnie szacowaniem swoich wydatków, a wiążące decyzje powinny zapaść w najbliższym czasie.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.