Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Cykl Milko Mazury MTB zadebiutuje w województwie pomorskim. Zapowiedź, program, trasa.

Cykl Milko Mazury MTB zadebiutuje w województwie pomorskim. Zapowiedź, program, trasa.

W sobotę 10 września mazurski cykl wyścigów na rowerach górskich, organizowany przez Stowarzyszenie Luz Grupa, pierwszy raz w historii odwiedzi Kwidzyn. Tym samy zadebiutuje poza granicami województwa warmińsko - mazurskiego....
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

W sobotę 10 września mazurski cykl wyścigów na rowerach górskich, organizowany przez Stowarzyszenie Luz Grupa, pierwszy raz w historii odwiedzi Kwidzyn. Tym samy zadebiutuje poza granicami województwa warmińsko – mazurskiego. Na amatorów MTB czeka najdłuższy dystans sezonu, dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy.

– W wyścigach może wystartować każdy. Bez względu na wiek – mówi Andrzej Krzysztofiak. – Cykl idealnie pasuje do działań samorządu, których celem jest promocja zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności wśród dzieci i dorosłych. Chcemy popularyzować rower jako środek transportu do szkoły i pracy. Uczymy dobrych i zdrowych nawyków w ramch kampani Rowerowy Kwidzyn – dodaje burmistrz Kwidzyna.

Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów staną przy zamku kapituły pomezańskiej. To największa atrakcja turystyczna Powiśla, jest ważnym punktem na mapie Szlaku Zamków Gotyckich, a dla pasjonatów historii, Zakonu, średniowiecza oraz okolicznych ziem wciąż nie do końca odkrytą kartą.

Rywalizacja w Kwidzynie rozegra się na czterech dystansach, w niedzielę: PRO (100,5 km), EXPERT (73,3 km), HOBBY (40,4 km) oraz sobotnim FUN (23 km), który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Kwidzyn turystów. Głównym atutem etapu jest mocno pagórkowaty teren, a suma przewyższeń oscyluje w okolicach 500 m na okrążeniu.

Do udziału w wyścigach zapraszamy także miłośników rowerów elektrycznych, którzy będą mogli sprawdzić się w Electofun E-Bike Race. Rywalizacja E-bike’ów rozegrana zostanie na dystansie 40 km. Do startu dopuszczone zostaną rowery typu „Pedelec”, którego napęd działa tylko wtedy, gdy rowerzysta pedałuje, rowery o maksymalnej mocy silnika 500W, która jest zmniejszana stopniowo do zera po przekroczeniu 25km/h. Wyścig zostanie rozegrany dla kategorii: Kobiety Open i Mężczyźni Open.

Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach i młodzieży. Sobota dedykowana będzie adeptom szkółek kolarskich w wieku 6-14 lat, rywalizujących w Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich a w niedziela najmłodszym, w wieku 2-5 lat, w ramach Łaciate Junior Strider Race. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza w formie elektronicznej na stronie organizatora lub w dniu wyścigu w Biurze Zawodów.

To będzie przedostatni etap mazurskiego cyklu. Zakończenie sezonu nastąpi 17-18 września w Starych Jabłonkach.

Szczegółowy program dwudniowych wyścigów:

SOBOTA, 10 września

Wyścig Łaciate Junior RACE – Liga Szkółek Kolarskich

10:00 – start wyścigu Młodzik / Młodziczka

11:00 – start wyścigu Żak / Żaczka

12:30 – start wyścigu Wentylki / Bystrzaki

13:05 – start wyścigu Skrzaty

11:45 – Dekoracja kategorii Młodzik / Młodziczka

12:00 – Dekoracja kategorii Żak / Żaczka

13:30 – Dekoracja kategorii Wentylki / Bystrzaki

13:30 – Dekoracja kategorii Skrzaty

10.00 – start wyścigu FUN

11:45 – Dekoracja kategorii FUN

NIEDZIELA, 11 września

10:00 – start wyścigu PRO

10:05 – start wyścigu EXPERT

10:10 – start wyścigu HOBBY i ELECTOFUN E-BIKE RACE

14:05 – Dekoracja kategorii PRO

14:00 – Dekoracja kategorii HOBBY i E-Bike

14:15 – Dekoracja kategorii EXPERT

Dzieci

Wyścigi Łaciate Junior Strider Racing

11.30 – start wyścigów

12.30 – dekoracja kategorii

Więcej na www.mazurymtb.pl i www.facebook/MilkoMazuryMTB

Milko Mazury MTb w Kwidzynie organizowany jest przez Stowarzyszenie Luz Grupa przy współpracy z Urzędem Miasta Kwidzyna.

Sponsor tytularny – Milko

Sponsor strategiczny – Łaciate Junior

Partner Strategiczny Electofun

Partner Główny – LOTTO

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.