Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Mateusz Taciak kończy kolarską karierę

Mateusz Taciak kończy kolarską karierę

Mateusz Taciak (Voster ATS Team) w wieku 35 lat zakończył kolarską karierę. Taciak to jeden z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Znany jest przede wszystkim ze sporych umiejętności...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Mateusz Taciak (Voster ATS Team) w wieku 35 lat zakończył kolarską karierę. Taciak to jeden z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Znany jest przede wszystkim ze sporych umiejętności w jeździe indywidualnej na czas oraz dobrej jazdy po górach.
Decyzja o zakończeniu kariery przez Mateusza Taciaka pojawiła się na stronie internetowej Voster ATS Team oraz na jednym z portali społecznościowych. Przyczyniła się do niej pandemia koronawirusa COVID-19 oraz problemy zdrowotne.

Taciak na swoim koncie ma m.in. wygrany wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala (2018), wygraną w Szlakiem Grodów Piastowskich (2014), zwycięstwo etapowe podczas Tour of Qinghai Lake (2011) czy też triumfy w Tour of Małopolska (2016), Bałtyk-Karkonosze Tour (2016), Dookoła Mazowsza (2012) i Memoriale Andrzeja Trochanowskiego (2009). To także wielokrotny medalista MP w jeździe na czas oraz Górski Mistrz Polski. Przez wiele lat ścigał się dla ekipy CCC Sprandi (Polsat) Polkowice.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.