Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Milko Mazury MTB. Wilkasy i wyścig Rowerowy Port z Serca Mazur.

Milko Mazury MTB. Wilkasy i wyścig Rowerowy Port z Serca Mazur.

Na uczestników ósmej edycji Milko Mazury MTB, 3-4 września, czeka dość łatwa technicznie, ale była bardzo wymagająca fizycznie trasa. Szybkie, długie proste, poprowadzone po lasach Nadleśnictwa Giżycko i terenach Gminy...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Na uczestników ósmej edycji Milko Mazury MTB, 3-4 września, czeka dość łatwa technicznie, ale była bardzo wymagająca fizycznie trasa. Szybkie, długie proste, poprowadzone po lasach Nadleśnictwa Giżycko i terenach Gminy Giżycko zachęcać będą do rozwijania wysokich prędkości.

Miasteczko Sportowe z Biurem Zawodów stanie na terenie Ośrodka AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin. To jedyny w swoim rodzaju całoroczny kompleks wypoczynkowo – konferencyjny, oferujący bogatą bazę sportowo – rekreacyjną oraz nowoczesne Centrum Rehabilitacji & SPA.Sama Gmina Giżycko to miejsce wyjątkowe – fantastyczny świat malowniczych krajobrazów, pięknych jezior, rzadkich okazów fauny i flory. Przepiękna linia brzegowa i czyste, mazurskie akweny przyciągają tutaj spragnionych wypoczynku żeglarzy. Ale nie tylko oni czują się tu jak w niebie. Jest to bowiem także mekka dla wędkarzy, grzybiarzy i myśliwych oraz turystów poszukujących słońca, ciszy i skupienia. Na przyjezdnych czeka wiele ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów i kwater prywatnych. W gminie można skorzystać z Parku Wodnego ze zjeżdżalnią, kręgielnią i ścianką wspinaczkową. Jest to doskonała alternatywa w razie niepogody.

Podczas wyścigów Rowerowy Port z Serca Mazur rywalizacja rozegra się na dystansach: Pro (62 km), Expert (46,5 km), Hobby i ELECTOFUN E-BIKE RACE (31 km) oraz Fun 15,5 km.

Adepci szkółek kolarskich będą mogli wziąć udział w sobotnich wyścigach Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich a nasi najmłodsi kolarze w niedzielnych Łaciate Junior Strider Racing. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu.

Autor: Natalia Wrzosek

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.

Partnerem Milko Mazury MTB Etap 8 – Wilkasy jest Gmina Giżycko, GOKiR w Wilkasach

AZS Wilkasy

Sponsor tytularny – Milko

Sponsor strategicznym Łaciate Junior

Partner Strategiczny Electofun

Partner Główny – LOTTO

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.