Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Nowe plany w stosunku do trzech Wielkich Tourów

Nowe plany w stosunku do trzech Wielkich Tourów

W związku z przełożeniem tegorocznej edycji Tour de France, pojawiają się nowe plany w związku z organizacją trzech Wielkich Tourów. Oprócz francuskiego wyścigu, nowych terminów szuka się dla Giro d'Italia...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

W związku z przełożeniem tegorocznej edycji Tour de France, pojawiają się nowe plany w związku z organizacją trzech Wielkich Tourów. Oprócz francuskiego wyścigu, nowych terminów szuka się dla Giro d’Italia oraz Vuelta a Espana.

Hiszpańska gazeta Marca informuje o tym, że Tour de France miałby się odbyć w dniach 2-25 sierpnia lub 1-23 sierpnia. Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak wypracowanie porozumienia pomiędzy organizatorami wszystkich trzech Wielkich Tourów. W związku z nowym terminem „Wielkiej Pętli”, Vuelta a Espana miałaby być zorganizowana we wrześniu, a Giro d’Italia w październiku.

Głos w tej sprawie zajęli m.in. Mauro Vegni (dyrektor Giro d’Italia) oraz Javier Guillén (szef Vuelty). Obaj uważają, że wszystkie trzy Toury powinny trwać przez trzy tygodnie, a nie może być tak, że jedynie Tour de France zostanie w jakiś sposób wyróżniony.

We wspomnianych wyścigach na starcie ma stanąć polska grupa kolarska – CCC Team.

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.