Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

PKN ORLEN został sponsorem tytularnym KROSS Racing Team.

PKN ORLEN został sponsorem tytularnym KROSS Racing Team.

W nowym sezonie zespół będzie występował pod nazwą KROSS ORLEN Cycling Team.
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

W nowym sezonie zespół będzie występował pod nazwą KROSS ORLEN Cycling Team.

PKN ORLEN rozszerza wsparcie dla kolarzy

PKN ORLEN został sponsorem tytularnym jednej z najlepszych międzynarodowych grup kolarstwa górskiego – KROSS Racing Team. W nowym sezonie, o sukcesy na m.in. Igrzyskach Olimpijskich, zespół będzie walczył pod nazwą KROSS ORLEN Cycling Team. W barwach drugiej drużyny światowego rankingu MTB 2020 startują między innymi: dwukrotna srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro Maja Włoszczowska, Bartłomiej Wawak oraz Czech – Ondrej Cink.

Kolarstwo to jedna z najchętniej uprawianych przez Polaków dyscyplin, z którą jesteśmy związani od kilku lat. Wraz z firmą LangTeam realizujemy wyścigi kolarskie dla zawodowców pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów oraz cykl wyścigów amatorskich. Teraz czas na kolarstwo górskie z którym, poprzez współpracę z polskim zespołem KROSS ORLEN Cycling Team, wiążemy nadzieję na sukcesy. W tym oczywiście na medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN.

KROSS ORLEN Cycling Team – bo tak nazywa się od dziś zespół – to drużyna obecna na trasach rowerowych od ponad dekady. Jej celem na ten sezon są zmagania o czołowe lokaty podczas Pucharu Świata i walka o medale na przełożonych na ten rok Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Pierwsze starty zawodników zaplanowano na przełom lutego i marca podczas wyścigów w Hiszpanii.

KROSS od wielu lat wspiera sportowców z jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie. Cieszy nas, że swoje spektakularne sukcesy odnoszą startując na polskich, zaawansowanych technologicznie rowerach, produkowanych z włókna węglowego. Rowery zaprojektowane z użyciem autorskich rozwiązań, powstają w nowoczesnej fabryce karbonu firmy KROSS w Przasnyszu. Jestem pewien, że zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team, dostarczą nam niezapomnianych wrażeń podczas startów w najważniejszych zawodach Pucharu Świata oraz Igrzysk Olimpijskich. Całej drużynie życzę wielu sukcesów – mówi Zbigniew Sosnowski, Prezes Zarządu KROSS.

PKN ORLEN jest najaktywniejszym sponsorem sportu w Polsce. Poza Formułą 1 Koncern angażuje się m.in. w takie dyscypliny motorsportu jak rajdy, żużel, F1H2O, akrobacje lotnicze, a także kolarstwo, siatkówkę, lekkoatletykę, piłkę nożną, piłkę ręczną. Jest również sponsorem strategicznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.