Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Rafał Majka wznowi sezon na Vuelta a Burgos

Rafał Majka wznowi sezon na Vuelta a Burgos

W ubiegłym tygodniu rozegrano w Polsce pierwsze międzynarodowe wyścigu po powrocie do ścigania. Niemniej najlepsze drużyny ciągle nie wznowiły rywalizacji. Jednym z pierwszych kolarzy, który powróci do ścigania będzie Rafał...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

W ubiegłym tygodniu rozegrano w Polsce pierwsze międzynarodowe wyścigu po powrocie do ścigania. Niemniej najlepsze drużyny ciągle nie wznowiły rywalizacji. Jednym z pierwszych kolarzy, który powróci do ścigania będzie Rafał Majka.

Vuelta a Burgos będzie pierwszym wyścigiem kategorii 2.Pro, który zostanie rozegrany po pandemii. Niestety trasa wyścigu nie jest tak trudna jak zazwyczaj, przez co szansę Majki na dobry wynik nie będą tak duże.

Niemniej 31-latek najprawdopodobniej będzie jednym z liderów ekipy Bora-hansgrohe. Biorąc pod uwagę jego wypowiedzi powinniśmy nastawić się na aktywną jazdę Polaka i walkę na górskich etapach oraz w klasyfikacji generalnej.
Kolarz z Zegartowic zmierzy się w Hiszpanii m.in. z: Alejandro Valverde, Nairo Quintana, Wout Poels, Mikel Landa, i Fabio Aru.
Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.