Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

The Digital Swiss 5: Świetna jazda CCC team na 2. etapie

Na trasie 2. etapu wirtualnego wyścigu kolarskiego The Digital Swiss 5 z bardzo dobrej strony pokazali się kolarze polskiej ekipy CCC Team. Na 4. pozycji zmagania ukończył Greg Van Avermaet, natomiast 8. był Kamil Gradek.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Drugi etap prowadził wokół miasta Frauenfeld i liczył sobie 46 kilometrów. Już na początku bardzo mocno ruszył Stefan Kung (Groupama-FDJ), który tego dnia nie miał sobie równych. Szwajcar jest znany z niemałych umiejętności w jeździe indywidualnej na czas i na płaskim odcinku wykorzystał swój talent, sięgając po końcowe zwycięstwo. Na drugim miejscu przyjechał Filippo Ganna (Team INEOS), a trzeci był Michael Matthews (Team Sunweb). Tuż za podium zawody ukończył Greg Van Avermaet. Polski zawodnik – Kamil Gradek, zameldował się na mecie z blisko 3-minutową stratą do zwycięzcy, jednak pozwoliło mu to na zajęcie wysokiej 8. lokaty. Dodatkowo 17. był kolejny kolarz CCC Team – Gijs Van Hoecke.

Na pierwszym etapie najlepszy okazał się Rohan Dennis (Team INEOS). Zmagania w wirtualnym wyścigu potrwają do 26 kwietnia.