Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Etap dla Balleriniego, wyścig dla Evenepoela

Włoch Davide Ballerini wygrał ostatni etap 77. Tour de Pologne. W klasyfikacji generalnej triumfował Belg Remco Evenepoel.

Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Ostatni etap prowadził z Zakopanego do Krakowa i liczył 188-kilometrów. Mimo niewielkich wzniesień w pierwszej części etapu, odcinek wpisywał się w charakterystykę klasycznych sprinterów.

W Krakowie pierwszy linię mety przeciął Davide Ballerini. Kolejny kolarz Deceuninck-Quick Step mógł zadedykować zwycięstwo swojemu koledze – Fabio Jakobsenowi. Trzeci był Niemiec Pascal Ackermann, a czwarty Włoch Alberto Dainese. Na 9. miejscu finiszował Szymon Sajnok.
W klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne zmiany. Wyścig padł łupem Remco Evenepoela. Podium dopełnili Jakob Fuglsang i Simon Yates. 4. miejsce zajął Rafał Majka, a wyścig z 6. lokatą skończył Kamil Małecki.
W klasyfikacji górskiej najlepszy okazał się reprezentant Polski – Patryk Stosz. Podobnie było w klasyfikacji najaktywniejszego zawodnika – tu zwyciężył Maciej Paterski. W klasyfikacji punktowej wygrał Luka Mezgec, a najlepszą drużyną okazał się Mitchelton-Scott.