Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jak dobrze dobrany rower może poprawić komfort jazdy dla dzieci – Przewodnik dla rodziców na temat wyboru rowerów dla dzieci o wzroście 122 cm, 140 cm i 150 cm

Jak dobrze dobrany rower może poprawić komfort jazdy dla dzieci – Przewodnik dla rodziców na temat wyboru rowerów dla dzieci o wzroście 122 cm, 140 cm i 150 cm

Wybór odpowiedniego roweru dla dziecka to kluczowa decyzja, która wymaga nie tylko uwzględnienia zainteresowań naszego malucha, ale przede wszystkim jego fizycznej kondycji. Niewłaściwie dobrana wielkość roweru może bowiem zniechęcić dziecko...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Wybór odpowiedniego roweru dla dziecka to kluczowa decyzja, która wymaga nie tylko uwzględnienia zainteresowań naszego malucha, ale przede wszystkim jego fizycznej kondycji. Niewłaściwie dobrana wielkość roweru może bowiem zniechęcić dziecko do aktywności fizycznej i wpłynąć negatywnie na jego komfort jazdy. Czy więc wiesz, jaki rower jest odpowiedni dla dziecka o wzroście 122 cm, 140 cm lub 150 cm? W artykule znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące wyboru rowerów dla dzieci różnych grup wiekowych. Zapewniamy, że dzięki nim podróż na dwóch kółkach stanie się dla Twojego dziecka prawdziwą przygodą!

Rower dla dziecka o wzroście 122 cm

Zakup roweru dla dziecka o wzroście 122 cm jest pierwszą wielką dylematą dla rodziców. W tym wieku, dzieci już dobrze radzą sobie z równowagą, dlatego możemy myśleć o zakupie pierwszego „prawdziwego” roweru. Dla kilkulatków, których wzrost wynosi 122 cm, zdecydowanie najlepszy będzie rower o wielkości kół 20 cali.

To ważne, aby siodło i kierownica były łatwo regulowane, dzięki czemu pojazd „rośnie” razem z dzieckiem. Rower dla dzieci o wzroście 122 cm powinien być lekki, by maluch mógł bez problemu kontrolować pojazd oraz podnosić go, gdy przewróci się na ziemię. Na rynku dostępne są rowery firmy Puky lub Cube, które spełniają te kryteria

Rower dla dziecka o wzroście 140 cm

Przy wzroście dziecka około 140 cm, najlepszym wyborem będzie rower z kołami o średnicy 24 cale. Rower dla dzieci tej wielkości powinien być wygodny do jazdy oraz posiadać błotniki, które sprawdzą się podczas jazdy po mokrym terenie. Ponadto, istotne jest, aby rower posiadał przerzutki, które pomogą w łatwiejszym pokonywaniu pagórków.

Rower dla dzieci o wzroście 140 cm powinien również posiadać amortyzatory zarówno na przednim, jak i tylnym kole, które zapewnią komfortową jazdę, nawet po nierównym terenie. Modele takie jak Kross Junior czy Scott Voltage YZ 20 to dobre wybory w tej kategorii.

Rower dla dziecka o wzroście 150 cm

W momencie, gdy twoje dziecko osiągnie wzrost 150 cm, musisz zacząć myśleć o rowerze dorosłym. W tym przypadku, rozważane powinny być rowery z kołami o średnicy 26 cali. To już są rowery, które są dobrze wyposażone i które będą służyć dziecku przez wiele lat.

Rower dla dzieci o wzroście 150 cm powinien być wyposażony w dobrej jakości hamulce – zarówno tarczowe jak i v-brake. Wiele modeli w tej kategorii ma już napęd z przerzutkami, co jest dodatkowym atutem podczas jazdy w różnych warunkach terenowych. Modele, o których warto pomyśleć, to przykładowo Merida Matts Junior czy Kross Level.

Podsumowanie

Pamiętaj, że dobrze dobrany rower dla naszego dziecka to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Dbajmy o to, aby siodło i kierownica były regulowane, a same rowery były wyposażone w odpowiednie elementy bezpieczeństwa, takie jak odblaski czy dzwonek. Tylko wtedy możemy być pewni, że nasze dzieci będą bezpieczne podczas jazdy na rowerze.

W artykule omówione zostały najlepsze wybory rowerów dla dzieci o wzrostach 122 cm, 140 cm i 150 cm. Dla sześciolatków z wzrostem do 122 cm, idealny będzie rower z kołami o średnicy 20 cali, takie jak modele firmy Puky lub Cube. Natomiast dla dzieci o wzroście 140 cm proponowane są rowery z kołami 24 calowe, wyposażone w przerzutki i amortyzatory. Modele Kross Junior czy Scott Voltage YZ 20 spełnią te wymagania. Gdy wzrost dziecka przekroczy 150 cm, zaleca się rowery z kołami 26 cali z hamulcami tarczowymi i v-brake, jak na przykład Merida Matts Junior czy Kross Level.

[poducts tags=”Rowery dziecięce 26 cali (powyżej 140 cm), Rowerki biegowe dla dzieci (do 105 cm), Dla dziecka” category=”Rowery dziecięce 26 cali (powyżej 140 cm), Rowerki biegowe dla dzieci (do 105 cm), Dla dziecka” columns=”3″ limit=”15″]

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.