Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Jelenia Góra gotowa na Kolarski Weekend

Jelenia Góra gotowa na Kolarski Weekend

Jelenia Góra to ważny punkt na mapie polskiego MTB i ważny punkt na trasie tegorocznego Bike Maratonu. Oprócz skojarzeń z rywalizacją w maratonie i pięknymi oraz wymagającymi trasami wokół Jeleniej...
Tekst przeczytasz w ok. 3 minuty.

Udostępnij artykuł

Jelenia Góra to ważny punkt na mapie polskiego MTB i ważny punkt na trasie tegorocznego Bike Maratonu. Oprócz skojarzeń z rywalizacją w maratonie i pięknymi oraz wymagającymi trasami wokół Jeleniej Góry, od razu przypominamy też sobie o selektywnej i godnej najlepszych zawodników na świecie trasie XCO w Parku Paulinum i o wyścigu Mai Włoszczowskiej – Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race. Te dwa kolarskie wydarzenia zbliżają się milowymi krokami i wszystko u stóp Karkonoszy jest już prawie gotowe na przyjęcie zawodników i kibiców. Dodajmy też, że jedym z wydarzeń Kolarskiego Weekendu w Jeleniej Górze będzie parada rowerów i rajd rowerowy „Jeleniogórska Szprycha”. Wszystko odbędzie się w dniach 20 – 21 maja.

Jak zatem wygląda kolejność jeleniogórskich atrakcji? Najpierw dzień XCO. Wszystko zacznie się w sobotę 20 maja, a w zasadzie już w piątek, kiedy podwoje w Parku Paulinum otworzy biuro zawodów. Tego dnia będzie też możliwość przeprowadzenia treningu na oznakowanej już trasie, a na wieczór zaplanowana jest odprawa techniczna. Sobotę wypełnią kolejne wyścigi, a kulminacją będzie rywalizacja elity kobiet (o 11:45) i elity mężczyzn (13:45). JG Ttrophy Maja MTB Race ma w tym roku rangę UCI C1, jest to jedna z rund Pucharu Polski XCO oraz eliminacja OOM. Szykują się więc również starty kategorii U15 i U17 oraz U13, a także kategorii Masters i Cyklosport. Jak zwykle w Jeleniej Górze, sporo mamy zawodników z zagranicy. Sobota to także dzień „Jeleniogórskiej Szprychy”, która zacznie się pod Galerią Sudecką, a zakończy w Parku Paulinum. W miasteczku zawodów odbędą się również zawody dla dzieci – Quest Sport Maja Race Kids.

Ostatnie dni zapisów do wyścigów sobotnich: https://wynikizawodow.eu/zawody/130

https://mtbjelenia.pl/strefa-zawodnika/program-short/

https://mtbjelenia.pl/plan-sport-village/

Zostawiamy pełną kolarskich emocji sobotę i po chwili wytchnienia przechodzimy do niedzieli, czyli do kolejnej edycji cyklu Bike Maraton. Trzy dystanse jeleniogórskiej edycji czekają: FUN, który ma 20 km, CLASSIC 34 km i MEGA 56 km. Trasa maratonu nawiązuje do najlepszych tradycji wyścigów w Jeleniej Górze i prowadzi przez najbardziej malownicze i „kolarskie” zakątki Rudaw Janowickich. Widowiskowy start rozpocznie się o godzinie 11:00 na reprezentacyjnym Placu Ratuszowym – wizytówce jeleniogórskiej starówki. Meta dla wszystkich trzech dystansów znajdować się będzie w Parku Paulinum, a ostatni odcinek trasy wykorzystuje część rundy sobotnich zawodów XCO. Finisz zapowiada się więc również niezwykle atrakcyjnie,a na trasie będzie wiele miejsc dogodnych do kibicowania.

Uwaga! Biuro zawodów Bike Maratonu znajduje się w Parku Paulinum!

https://bikemaraton.com.pl/jelenia-gora/biuro-zawodow/#start

Rejestracja zawodników do startu w Bike Maratonie: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Program weekendu: https://bikemaraton.com.pl/jelenia-gora/programkolarski-weekend/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.