Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum Wyprawa Gliwice – Hel

Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum Wyprawa Gliwice – Hel

Wielkie poruszenie już nie tylko na Gliwickim terenie! O godzinie 8:10 (11.06.2022 przypis red.) rozpoczął się pierwszy dzień naszej wyprawy na Hel.

Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Wielkie poruszenie już nie tylko na Gliwickim terenie!

O godzinie 8:10 (11.06.2022 przypis red.) rozpoczął się pierwszy dzień naszej wyprawy na Hel.
Na starcie w Gliwicach pożegnali nas Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann, Pani Prezes Gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach @Małgorzata Szymczyk, Neczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Kucharz, radni Gliwic oraz nasi kibice w postaci przyjaciół, rodziców i mieszkańców Sośnicy.
Na dzisiejszej długiej trasie nie obyło się bez wielu dobrych ludzi.
W Patoce gdzie zatrzymaliśmy się, żeby chwilę odpocząć i zjeść coś konkretnego przywitało nas palące słońce. Ugościli nas tam ludzie, którzy wpuścili i udostępnili nam na teren swojego ogrodu wraz z altaną
Kolejnym dobrym duchem był Marcin Kozioł – założyciel Projekt 80 Rowerów oraz Polska na Rowerze, który dał znać, że jedzie specjalnie aby się z nami po drodze spotkać i przybić piątkę. Spotkanie z nim dało nam wiele energii na kolejne kilometry.
Zawitaliśmy też na chwilę na festyn parafialny w Podłężu Szlacheckim, gdzie dzieciaki również zostały ugoszczone i nakarmione. Oczywiście nie odmówiły nawet najmniejszego kawałka ciasta.
Po 130 km dotarliśmy do Wieluń, w którym hucznie nas przywitano na rynku.
Województwo łódzkie zaskoczyło nas wzniesieniami, które na ostatnich 20 km dały nam trochę popalić. I z tego miejsca pozdrawiamy jednego ze sponsorów naszej wyprawy – Volveno, twórcę naszych strojów, bo też są z tego rejonu.
Ekipa wydaje się nie zmęczona i niestrudzenie przygotowuje się do kolejnego dnia jazdy. Siłą trzeba ich powstrzymywać przed bieganiem i graniem w kosza ????
Nocujemy dzisiaj w LO nr 2 i jutro o 8:00 ruszamy dalej!
Na licznikach mamy już 130 km. Czy pomożecie nam przełożyć ten duży wysiłek na osiągnięcie naszego celu czyli na wsparcie finansowe i rozbudowę Gliwckiego Hospicjum?! Liczy się każdy grosz, tutaj możecie dorzucić się do zbiórki :
Wszystkim serdecznie dziękujemy za dzisiejsze wsparcie i dobrą energię! Trzymajcie za nas kciuki!
Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.