Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Michał Kwiatkowski powróci do ścigania na Strade Bianche

Michał Kwiatkowski powróci do ścigania na Strade Bianche

Świętujący dziś 30. urodziny Michał Kwiatkowski w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej przyznał, że jego pierwszym startem "po pandemii" będzie Strade Bianche.
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Świętujący dziś 30. urodziny Michał Kwiatkowski w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej przyznał, że jego pierwszym startem „po pandemii” będzie Strade Bianche.

– Zacznę już 1 sierpnia od Strade Bianche. Wygrałem już dwa razy ten wyścig, bardzo go lubię. Moim marzeniem jest zwyciężyć po raz trzeci i wyrównać rekord Fabiana Cancellary. W marcu zdarzał się deszcz, błoto, nawet śnieg. Teraz pewnie będziemy się ścigać po tych szutrowych drogach w kurzu – powiedział Kwiatkowski.

Czy Kwiatkowski zdoła dopisać kolejne zwycięstwo? Gdyby tego dokonał to w historycznym rankingu dogoniłby Fabiana Cancellare, który ma trzy zwycięstwa w Strade Bianche.
„Kwiato” jak ognia unika odpowiedzi na temat startu w Tour de Pologne (5-9 sierpnia), ponieważ jest to podyktowane tym, że nie znamy finalnej daty Mediolan-San Remo. Jeśli włoski wyścig odbędzie się w trakcie trwania Tour de Pologne, to Kwiatkowski raczej postawi na Włochy. Głównym 30-latka w tym sezonie będzie Tour de France. Następnie powalczy w klasykach i niewykluczone, że stanie na starcie Ronde van Vlaanderen i Paryż-Roubaix.
Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.