Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Ostatni etap w Bułgarii dla Banaszka, wyścig dla Stosza

Ostatni etap w Bułgarii dla Banaszka, wyścig dla Stosza

Dziś zakończył się wyścig Tour of Bulgaria, który był bardzo udany dla polskich zawodników. Ostatni etap padł łupem Norberta Banaszka (Mazowsze Serce Polski), a w klasyfikacji generalnej najlepszy był Patryk...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Dziś zakończył się wyścig Tour of Bulgaria, który był bardzo udany dla polskich zawodników. Ostatni etap padł łupem Norberta Banaszka (Mazowsze Serce Polski), a w klasyfikacji generalnej najlepszy był Patryk Stosz (Voster ATS Team).
Ostatni etap kontrolowała ekipa Voster ATS Team, która nie pozwoliła ucieczce, w której kręcił Norbert Banaszek zyskać dużej przewagi. Jednak za sprawą innych ekipy peleton zaczął się zbliżać do eskapady. Niemniej tego dnia najsilniejszy był Norbert Banaszek, który utrzymał niewielką przewagę i został zwycięzcą ostatniego etapu wyścigu Dookoła Bułgarii.
W klasyfikacji generalnej triumfował Patryk Stosz. W czołowej dziesiątce wyścigu uplasowali się jeszcze dwaj zawodnicy Voster ATS Team – Piotr Brożyna i Adam Stachowiak.

Łącznie polskie ekipy wygrały trzy na cztery etapy w wyścigu Dookoła Bułgarii i zwyciężyły w klasyfikacji generalnej. Oby forma polskich zawodników rosła w miarę rozgrywania kolejnych wyścigów. Następnym ważnym startem dla polskich kibiców będzie Tour of Szekerland.

Tomasz Bojanowski - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.