Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Petr Kelemen najlepszy podczas kryterium w Pilznie

Kolarz CCC Development Team Petr Kelemen odniósł zwycięstwo w ramach Pucharu Il Sano, który rozegrany został na terenie Pilzna. Wyścig miał formę kryterium, a młody zawodnik polskiej grupy kolarskiej nie...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Kolarz CCC Development Team Petr Kelemen odniósł zwycięstwo w ramach Pucharu Il Sano, który rozegrany został na terenie Pilzna. Wyścig miał formę kryterium, a młody zawodnik polskiej grupy kolarskiej nie miał sobie równych.
Kelemen zdołał zebrać na swoim koncie aż 22 punkty. Drugiego zawodnika w klasyfikacji wyprzedził o 10 punktów. Był nim Denis Rugovac (AC Sparta Praga). Trzecie miejsce w czeskim kryterium zajął Ondrej Rybin (Rafkarna Idea Cycling). Kolarze mieli do pokonania 65 kilometrów, ścigając się na krótkiej rundzie. Łącznie czekało na nich 60 okrążeń.

Na starcie Pucharu Il Sano nie zabrakło wielkich nazwisk. Warto odnotować, że udział w czeskiej imprezie wziął m.in. Zdenek Stybar (Deceuninck – Quick Step).