Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Poradnik: Jakie koła do roweru wybrać dla Twojego dziecka w wieku od 3 do 10 lat?

Poradnik: Jakie koła do roweru wybrać dla Twojego dziecka w wieku od 3 do 10 lat?

„Wybór idealnego roweru dla dziecka to często wyzwanie dla rodziców. Pamiętajmy, że nie chodzi tu tylko o kolor, czy ulubioną bajkową postać na ramie, lecz także o kluczowe kwestie techniczne,...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

„Wybór idealnego roweru dla dziecka to często wyzwanie dla rodziców. Pamiętajmy, że nie chodzi tu tylko o kolor, czy ulubioną bajkową postać na ramie, lecz także o kluczowe kwestie techniczne, które decydują o bezpieczeństwie i komforcie malucha. Jednym z najważniejszych elementów do rozważenia jest wielkość kół rowerowych. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie koła do roweru dla 10 latka będą najodpowiedniejsze? A może zmagacie się z pytaniem jakie koła do roweru dla 3 latki wybrać? Bez względu na wiek dziecka, dobranie odpowiednich kół do roweru, to fundamentalna sprawa. W tym artykule przybliżymy Wam ten temat, byście mogli dokonać optymalnego i bezpiecznego wyboru dla Waszych pociech. Zapraszamy do lektury!”

Pierwszy rower – jakie koła dla 3-latka?

Pierwszy rowerek dla malucha to duże wyzwanie. Jakie koła do roweru dla 3 latki będą najodpowiedniejsze? Bez dwóch zdań, w tym wieku dziecka najlepszym rozwiązaniem są rowerki biegowe. Takie rowerki nie posiadają pedałów, a na koła składają się zazwyczaj twarde tworzywa, które mają średnicę od 10 do 12 cali. Jak to działa? To proste. Maluch porusza się poprzez odepchnięcie nóżkami od podłoża i jazda, jazda, jazda… bez konieczności utrzymania równowagi.

Co wybrać dla 6-latka?

Czy zastanawiając się nad tym, jakie koła do roweru dla 6 latka kupić, rozważaliście rowerki z kółkami 16 lub 18-calowymi? To są najlepsze opcje dla dzieci w tym wieku. Rowerki 18-calowe, mają nie tylko większe koła, lecz także są często wyposażone w przerzutki, co jest już dużym krokiem do przodu w kierunku rowerów dla dorosłych. Choć można rozważyć rower z przerzutkami dla sześciolatka, to jednak warto pamiętać, że dla niektórych dzieci może to być jeszcze za trudne.

Wybór dla 8-latka i 9-latka – czy to są inne rowery?

A teraz przejdźmy do starszych dzieci. Zastanawiasz się, jakie koła do roweru dla 8 latka lub też jakie koła do roweru dla 9 latka będą najodpowiedniejsze? Otóż nie ma sztywnych zasad. Wiele zależy od indywidualnych zdolności i predyspozycji dziecka. W tych wiekach z reguły poleca się rowery z kołami 20-calowymi. Są one już bardzo zbliżone do rowerów dla dorosłych. Posiadają przerzutki, hamulce tarczowe czy v-brake, a więc wszystko to, co ma prawdziwy „duży” rower.

Jakie koła do roweru dla 10-latka?

W końcu doszliśmy do sedna sprawy – jakie koła do roweru dla 10 latka? W tym wieku dzieci często poruszają się na rowerach z kołami o średnicy 24 cale. Są to już praktycznie pełnowymiarowe rowery, które znakomicie przygotują młodego rowerzystę do jazdy na „dorosłym” sprzęcie. W tym wieku często dzieci zaczynają swoją przygodę z bardziej zaawansowaną jazdą, np. MTB, gdzie ważna jest manewrowość, wydolność i technika jazdy.

Podsumowanie

Pamiętajcie, że najważniejsza jest bezpieczeństwo i komfort Waszych pociech. Dobór odpowiednich kół do roweru to kwestia, która wpływa na obie te kwestie. Warto więc poświęcić trochę czasu i uwagi, aby dokonać odpowiedniego wyboru. I pamiętaj, chociaż wybór „techniczny” to jedno, to dla dziecka ważne jest też, aby rower był dla niego atrakcyjny – kolor, naklejki, a może ulubiony bohater z bajki na ramie? Te wszystko sprawi, że Wasze dziecko z chęcią będzie korzystać z roweru i rozwijać swoje rowerowe pasje.

Podsumowanie artykułu

Artykuł jest głównie skoncentrowany na odpowiednim wyborze kół do rowerów dla dzieci w różnym wieku. Dla 3-latków idealne są rowerki biegowe z kołami o średnicy 10-12 cali. Dla 6-latka dobrym wyborem są rowery z kołami 16 lub 18-calowymi, często wyposażone w przerzutki.

Dla dzieci 8- i 9-letnich, zalecane są rowery z kołami 20-calowymi, zbliżone do rowerów dorosłych, z przerzutkami i hamulcami. Dla 10-latka odpowiednie będą rowery z kołami 24-calowymi, przygotowujące go do jazdy na pełnowymiarowym sprzęcie.

Czynnikami wpływającymi na wybór są bezpieczeństwo, komfort, ale także estetyka roweru, tak aby był atrakcyjny dla dziecka.


Znajdź idealny rower dla swojego dziecka, sprawdź nasze produkty:

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.