Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Portugalskie etapy Vuelta a Espana odwołane

Portugalskie etapy Vuelta a Espana odwołane

Organizatorzy wyścigu Vuelta a Espana poinformowali o tym, iż portugalskie etapy, które znalazły się w programie imprezy nie będą mogły dojść do skutku. Teraz trzeba się skupić na dopinaniu nowej...
Tekst przeczytasz w ok. 1 minutę.

Udostępnij artykuł

Organizatorzy wyścigu Vuelta a Espana poinformowali o tym, iż portugalskie etapy, które znalazły się w programie imprezy nie będą mogły dojść do skutku. Teraz trzeba się skupić na dopinaniu nowej trasy.
Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa COVID-19, przez którą hiszpańska Vuelta nie będzie mogła zawitać do północnej Portugalii podczas 15. i 16. odcinka zmagań. Organizatorzy oświadczyli również, iż znaleźli już zastępcze miasta, a ostateczna trasa zostanie podana w nadchodzących tygodniach. Tegoroczna edycja Vuelta a Espana ma zostać rozegrana w dniach 20 października – 8 listopada, a udział weźmie w niej polska grupa kolarska CCC Team.

Koronawirus doprowadził również do odwołania innych imprez z kalendarza UCI, w tym: Tour of Almaty, mistrzostw Francji i Niemiec, Colorado Classic (kobiety), Maryland Cycling Classic, Vuelta Ciclista a Venezuela, Tour de l’Abitibi (juniorzy), White Spot / Delta Road Race (kobiety i mężczyźni) oraz Chrono Kristin Armstrong (kobiety i mężczyźni).

Mateusz Gruszeczka - Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.