Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Trochę nowości w Polanicy – Zdroju. Bike Maraton 2022

Trochę nowości w Polanicy – Zdroju. Bike Maraton 2022

Choć to najstarsza ze wszystkich rozgrywanych w tym roku edycji Bike Maratonu i choć trudno sobie ten cykl bez Polanicy wyobrazić, w tym roku czeka nas tu trochę zmian i...
Tekst przeczytasz w ok. 2 minuty.

Udostępnij artykuł

Choć to najstarsza ze wszystkich rozgrywanych w tym roku edycji Bike Maratonu i choć trudno sobie ten cykl bez Polanicy wyobrazić, w tym roku czeka nas tu trochę zmian i nowości.
Pierwsza górska edycja BM 2022 wystartuje z deptaku przy ulicy Bystrzyckiej, nieopodal Małego Rynku w Polanicy – Zdroju. Nie będzie co prawda w tym roku Parku Zdrojowego, ale w sercu uzdrowiska jak najbardziej pozostajemy.

Jedno na pewno się nie zmieni – największy polski cykl maratonów MTB startuje w Polanicy – Zdroju!

Kolarze przyzwyczajeni do przejazdu przez miasto w stronę Huty i drogi Wieczność muszą zachować czujność! W najbliższą sobotę górski peleton ruszy w przeciwnym kierunku – najpierw Piekielna Góra i podnóże zamku w Szczytnej, zjazd w dolinę i wspinaczka na dobrze znany z poprzednich edycji masyw między Dusznikami, Szczytną i Polanicą.

GIGA ma w Polanicy – Zdroju 87 km i przewyższenie prawie 1900 m. Na najdłuższym dystansie mamy 2 rundy i limit czasu dotyczący wjazdu na tę drugą, wynoszący 4 h (50 km). W pięciostopniowej skali trudności Bike Maratonu ta trasa zasłużyła na trzy gwiazdki.

Start dystansu GIGA o godzinie 10:00!

MEGA to 59 km i 1400 m w pionie. Trudności zbliżone do GIGA, choć oczywiście kilometrów mniej.

CLASSIC w Polanicy – Zdroju zapewni 32 km ścigania i przewyższenie zbliżone do 1 km w pionie. Powrót do mety cały czas w dół, z kilkoma całkiem technicznymi odcinkami!

MEGA i CLASSIC startują od godziny 11:00, zgodnie z podziałem na sektory startowe.

FUN ma tym razem 20 km i 565 m przewyższeń. 90 procent tej trasy to wygodne i bezpieczne szutry. Powrót do mety – zakosami przez stok Centrum Aktywnego Wypoczynku „Góralka”.

Start – 11:35.

Biuro Zawodów na polanickim rynku czynne w piątek w godzinach 17:00 – 20:00. W dniu wyścigu – od 8:00.

Bike Maraton w Polanicy – Zdroju to kolejna z tegorocznych rund Pucharu Polski XCM. To również jubileuszowy, XV Memoriał Artura Filipiaka „Fisha”.

Po maratonie w Polanicy – Zdroju przenosimy się do Złotoryi, a potem do Jeleniej Góry na UCI Marathon Series i wyścig Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race.

Dzień po Bike Maratonie, polanickie uzdrowisko opanują górscy biegacze – w niedzielę inauguracja cyklu Puchar Sudetów Super Bieg, a w ramach niej VII Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i VII Dziesiątka Staropolanki.

Bike Maraton 2022

Zapraszamy na https://bikemaraton.com.pl/

Informacja Prasowa

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.