Cała Polska Rowerowa.pl - portal kolarski i rowerowy

Wyznacz idealny rozmiar roweru dla dziecka – Poradnik od 3 do 13 lat

Wyznacz idealny rozmiar roweru dla dziecka – Poradnik od 3 do 13 lat

Czy pamietasz swoj pierwszy rower? Ten moment, kiedy dostałeś go na urodziny, święta, a może bez konkretnego powodu – po prostu dlatego, że byłeś na to gotowy. Radość, dumę i…...
Tekst przeczytasz w ok. 4 minuty.

Udostępnij artykuł

Czy pamietasz swoj pierwszy rower? Ten moment, kiedy dostałeś go na urodziny, święta, a może bez konkretnego powodu – po prostu dlatego, że byłeś na to gotowy. Radość, dumę i… małe przerażenie, które zastąpiło ekscytację, gdy zdałeś sobie sprawę, że do końca nie wiesz, jak na tym jeździć. Ale z czasem nauczyłeś się. Jednak wybór odpowiedniego roweru dla dziecka to nie lada wyzwanie. Szczególnie gdy chodzi o wybranie odpowiedniego rozmiaru. To, co było dobre dla trzylatka, niekoniecznie sprawdzi się dla siedmiolatka. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Ciebie poradnik, który pomoże Ci wybrać idealny rower dla Twojego dziecka w wieku od 3 do 13 lat. Czy jesteś gotowy na tę przygodę? Świetnie! Zacznijmy od pierwszego kroku – wyznaczenia idealnego rozmiaru roweru.

Wybór roweru dla 3, 4 i 5 latków

Pierwsze co nam do głowy przychodzi, to jaki rozmiar rowerka dla 4-latka czy też dla 3-latka czy 5-latka, bo przecież to one najczęściej zaczynają swoją przygodę z rowerem. Na początek najbardziej polecamy rowerki biegowe, które są świetne do nauki utrzymania równowagi. Jeśli jednak twoje dziecko jest już gotowe na rowerek z pedałami, wybierz model o wielkości kół między 12 a 16 cali. Pamiętaj jednak, że najważniejsze, aby dziecko mogło swobodnie dotykać stopami ziemi, gdy siedzi na siodełku.

Rozmiar roweru dla 6 i 7 latka

Jaki rozmiar roweru dla 7-latka i dla 6-latka to kolejne pytanie, które jest często zadawane przez rodziców. Tutaj już istotne staje się wybranie modelu z prawidłowymi hamulcami i ewentualnie kilkoma biegami. Rozmiar kół powinien oscylować w okolicach 18-20 cali, co zapewni dziecku swobodę i komfort jazdy.

Wybór roweru dla 8 i 9 latka

Jaki rozmiar roweru dla 8-latka i dla 9-latka? To już poważniejsze wyzwanie. Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się motorykę dzieci w tym wieku zalecamy przede wszystkim sprawdzić, jaki rozmiar roweru będzie najbardziej ergonomiczny dla malucha. Zazwyczaj rozmiar kół w tej grupie wiekowej powinien wynosić 20-24 cale.

Rozmiar roweru dla 10 – 11 latka

Załóżmy teraz, że zastanawiasz się: „jaki rozmiar roweru dla 10 latka” lub dla 11-latka? W tym wieku dzieci są już na dość zaawansowanym poziomie jeżeli chodzi o jazdę na rowerze, dlatego warto myśleć o profesjonalnych modelach o wielkości kół 24-26 cali. Dla 10-latka może być to również moment do zaznajomienia się z większą ilością biegów.

Rower dla starszych dzieci

Na koniec pozostaje odpowiedź na pytanie – jaki rozmiar roweru dla 13-latka? Wielu rodziców decyduje się na kupno roweru dorosłego o rozmiarze XS lub S, który może już służyć przez lata. W tym wieku rozmiar kół powinien wynieść 26 cali lub więcej w zależności od wzrostu nastolatka.

Porady dotyczące wyboru roweru dla dzieci w różnym wieku

Wybierając rower dla 3, 4 lub 5 latka, warto rozważyć modele biegowe lub z pedałami o wielkości kół między 12 a 16 cali. Dziecko powinno mieć możliwość swobodnego dotykania stopami ziemi, siedząc na siodełku.

Dla 6 i 7 latków celujmy w rozmiar kół oscylujący w okolicach 18-20 cali. Ważne jest wybranie roweru z prawidłowymi hamulcami, a czasem kilkoma biegami.

W przypadku 8 i 9 latków, ze względu na dynamicznie rozwijającą się motorykę, rozmiar kół powinien wynosić 20-24 cale.

Rower dla 10-11 latka powinien mieć już kółka o wielkości 24-26 cali. To dobry moment, żeby zaznajomić dziecko z większą ilością biegów.

Jeżeli zastanawiamy się jaki rozmiar roweru wybrać dla 13-latka, warto rozważyć rower dorosłego o rozmiarze XS lub S. Kółka powinny mieć już co najmniej 26 cali.

Rowerowa.pl

Czytaj również

© Copyright 2019-2024 Rowerowa.pl. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.